Charytatywna Siedemnastka

Dane podstawowe

Termin
2014-08-02
Dystans
17 km
Kategoria
Bieg uliczny
Strona internetowa
Charytatywna Siedemnastka
Limit uczestników
200

Mapa biegu

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
podlaskie
Miasto
Nowa Wola
Adres
Nowa Wola 89

Opis

Wspólnie z Fundacją Podlaskie Centrum Hospicjum Onkologiczne, zapraszamy do wzięcia udziału w ‘Charytatywnej Siedemnastce'.

W dobie stale rosnących opłat startowych oraz ze względu komercjalizację, zatracanie sensu prawdziwej rywalizacji sportowej, pragniemy uciec daleko od przyjętych powszechnie reguł - proponując bieg inny niż wszystkie dotąd.

Obierając swym hasłem przewodnim starożytną ideę piękna i dobra - Kalos Kagathos, pragniemy wrócić do źródeł rzeczywistej istoty wysiłku i zmagań.

Toteż bieg swym charakterem daleko wykracza pod obowiązujący prąd, nie oferując startującemu nic poza tym, co w antycznym sensie sportowej rywalizacji było najważniejsze, czyli odważnego współzawodnictwa, powszechnego szacunku i szczerej atencji.

Dlatego nie otrzymasz od nas kolejnej ‘szafo-zapychającej’ koszulki, wtórnego medalu, czy pełnego gadżetów pakietu startowego.

Świadomie rezygnując z owych zbytków, równocześnie zależało nam na uczynieniu imprezy jak najbardziej dostępnej, nie stwarzając przy tym barier uczestnictwa ze względu na warunki finansowe.

Prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce, nie wyznaczamy wysokości wpisowego, dając każdemu uczestnikowi pełną dowolność we wnoszonej opłacie, pozostawiając decyzję o jej wysokości sumieniu startującego.

Niezmiennie pamiętając jednak o charytatywnym wymiarze biegu, z wiarą upubliczniamy koszt uczestnictwa każdego z biegaczy, będąc wspólnie z podopiecznymi Hospicjum z serca wdzięcznymi za każdą sumę wniesioną powyżej kosztu udziału.

By upamiętnić to nietypowe wydarzenie, wszyscy kończący bieg, zostaną obdarowani specjalnie przygotowaną, ręcznie wykonaną pamiątką, której każdy egzemplarz będzie inny i jedyny w swoim rodzaju. Najlepsi zaś zawodnicy mogą liczyć na honor i zaszczyt, równy antycznym mistrzom olimpijskim.


INFORMACJE DODATKOWE:
* ‘Charytatywnej Siedemnastce’ towarzyszyć będą jednocześnie: ‘Bieg Rodzinny i Integracyjny’ na dystansie: 1,7 km, oraz ‘Przyjazna Charytatywna Siódemka’ na dystansie: 7 km.

Równolegle w okolicach mety przy budynku Fundacji, odbywać się będzie festyn połączony z imprezą integracyjną wszystkich uczestników.

** W dniu zawodów za okazaniem numeru startowego, każdy z uczestników będzie uprawniony do skorzystania z godzinnego pobytu na terenie pływalni ‘Na Fali’ w Michałowie.[/size]

Koszty

OPŁATY


1. Szacowany koszt udziału uczestnika w biegu, który ponosi Organizator
wynosi: 25 zł.

Jednak Organizator na względu na charytatywny wymiar biegu, daje każdemu
uczestnikowi, pełną dowolność we wnoszonej opłacie, pozostawiając decyzję o
jej wysokości sumieniu samego startującego.  

Za każdą sumę wniesioną powyżej kosztu udziału, podopieczni Podlaskiego Hospicjum Onkologicznego z serca pragną podziękować.


2. Wnoszenie  finansowych cegiełek będących jednocześnie opłatą startową,
będzie możliwe dzięki specjalnie przygotowanej skarbonie, ulokowanej w
obrębie Biura Zawodów.

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Z radością informujemy, że bieg „Avon Kontra Przemoc” zakończył się sukcesem! Choć pierwszym celem było pokonanie 25 tys. kilometrów, to uczestnicy przebiegli wspólnie dwukrotnie więcej – ponad 55 tys.!

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 16:07
Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Bieg po plaży, w parku, lesie to z pewnością dobry sposób na codzienne przebieżki. Ale już bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata może być z pewnością niecodziennym i ciekawym przeżyciem.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 15:57
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc" – podnosimy stawkę do 35 tysięcy kilometrów!

W tegorocznej, wirtualnej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc” firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-01 21:24
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc". Zbieramy kilometry i walczymy z przemocą #KilometryKontraPrzemoc

W tym roku każdy, bez względu to, gdzie się znajduje, może wziąć udział w biegu „Avon Kontra Przemoc – #biegnijzGarwolinem”, a pokonane dystanse mają ogromne znaczenie.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-06-23 07:19