Wrocław gotowy na nadejście Runmageddonu!

Grzegorz Dulnik 2016-07-28 18:47

Runmageddon Wrocław

Już w najbliższą sobotę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice po raz pierwszy we Wrocławiu odbędzie się Runmageddon, najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami w Europie. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie ponad 2100 fanów biegów przeszkodowych z całej Polski, aby rywalizować na 6 kilometrowej trasie w formule Rekrut z ponad 30 wymagającymi przeszkodami. Jedną z przeszkód stworzą Mistrzowie Polski i triumfatorzy Ligi Mistrzów futbolu amerykańskiego – Panthers Wrocław. Runmageddon to nie tylko zabawa dla dorosłych, na specjalnie przygotowanej trasie bawić będą się także najmłodsi adepci ekstremalnego biegania. Start imprezy o godz. 9:00.

Runmageddon szalał już m.in. w Warszawie, Sopocie, Zabrzu, Myślenicach i Poznaniu, a teraz przyszedł czas na Wrocław! Już w najbliższą sobotę, 30 lipca w stolicy Dolnego Śląska odbędą się zawody w formule Rekrut, czyli ekstremalny bieg na dystansie 6 kilometrów. W zawodach wystartuje ponad 2100 uczestników, w tym 850 mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy aby dotrzeć do mety będą musieli pokonać ponad 30 wymyślnych i bardzo wymagających przeszkód. Kluczem do ich pokonania będzie współpraca między zawodnikami, która od samego początku jest znakiem rozpoznawczym Runmageddonu, największego w Polsce cyklu biegów ekstremalnych. Konieczne będzie brodzenie w gęstym błocie, skakanie, przedzieranie się przez gęste krzaki, wspinanie się na wysokie ściany i czołganie pod zawieszonymi nisko nad ziemią zasiekami.

We Wrocławiu na uczestników Runmageddonu czekać będzie na trasie biegu mnóstwo atrakcji, takich jak np. Indiana Jones, czyli skok nad wodą niczym legendarny Indiana Jones, na linie zawieszonej 10 metrów nad taflą wody. Na tego, kto nie utrzyma w rękach liny, czekać będzie przymusowa kąpiel w zimnej wodzie. Sporym wyzwaniem dla przemoczonych zawodników będzie pokonanie przeszkody o wiele mówiącej nazwie „Tesla”. Jest to klatka, w której zwisają długie kable pod napięciem, rażące śmiałków prądem. Tor Wyścigów Konnych Partynice jako miejsce biegu zobowiązuje, dlatego zawodnicy będą musieli wykazać się celnością podczas rzutu podkową. Kto wie, może to przyniesie szczęście uczestnikom?

Tradycją Runmageddonu jest żywa przeszkoda, która jako ostatnia strzeże dostępu do mety. We Wrocławiu w jej rolę wcielą się członkowie drużyny futbolu amerykańskiego – Panthers Wrocław. Będzie to z pewnością nie lada gratka dla fanów tej dyscypliny, bowiem wrocławskie Pantery to świeżo upieczeni Mistrzowie Polski oraz triumfatorzy Pucharu Europy! Przejście utytułowanych i potężnie zbudowanych futbolistów nie będzie więc łatwym zadaniem, ale gdy już to się uda, satysfakcja z pewnością będzie ogromna.

„Jesteśmy mocno podekscytowani pierwszymi zawodami we Wrocławiu. Na dzień dobry, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice organizujemy najłatwiejszą formułę spośród wszystkich biegów z cyklu Runmageddonu, czyli 6 kilometrowego Rekruta. Udział w takim biegu może więc wziąć każdy, kto posiada choćby minimalną sprawność fizyczną i kondycję. Na dodatek tym, co zdecydowanie wyróżnia Runmageddon wśród innych biegów tego typu, jest współpraca na trasie wszystkich jego uczestników. A przecież Wrocław to miasto miłości, więc liczymy na świetną zabawę i fantastyczną atmosferę wśród startujących! Na liście startowej mamy już 2100 zawodników, a bardzo silną reprezentację wystawią gospodarze. 850 osób z wszystkich startujących to mieszkańcy Dolnego Śląska. Do udziału w Runmageddonie serdecznie zapraszamy również najmłodszych, dla których stworzymy specjalny, kilometrowy tor przeszkód, na którym bawić się będą mogły dzieci w wieku już od 4 lat.” – powiedział Mateusz Śliwa, dyrektor Runmageddonu Wrocław.

Swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej kilkanaście przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach: 10:15 i 12:15 w kategorii 4-7 lat, oraz 11:15 i 13:15 dla dzieci w wieku 8-11 lat. O godzinie 14:00 po raz pierwszy w historii, wystartuje także Runmageddon Junior dla nastolatków w wieku 12-15 lat, gdzie rywalizacja toczyć się będzie na trasie o długości 2 km z 15 przeszkodami. Chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS znajdującej się obok Biura Zawodów.

Runmageddon Rekrut we Wrocławiu odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice jest strategicznym partnerem imprezy.