VII Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego

Łukasz Gruszka 2016-09-07 21:00

Łódzkie crossowe 21 km – 23 października 2016 r. – VII Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego

Półmaraton Szakala

Kiedy po letnim sezonie znudziły się Wam biegi po ulicach miast, polecamy wybrać się 23 października 2016 r. na łódzki VII Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego. Mały, kameralny bieg (600-700 startujących), rozgrywany w bajkowej scenerii. Szum drzew, cisza, mieniące się jesienną paletą barw drzewa to elementy, które nieodzownie kojarzą się z Szakalowym półmaratonem.

Półmaraton Szakala

Półmaraton Szakala

Masz ochotę przekonać się, czy pokonasz „Parowy Szakala” bez chwytania za linę? A może chcesz na własnej skórze przetestować pogodę – zbadać, czy będzie śnieg po kolana (jak w 2013 r.), czy złota polska jesień (jak w 2012 i 2014 r.)? Przyda Ci się śliczny szakalowy kubek? Kolejny medal, tym razem niewątpliwej urody? A może po prostu wpadniesz pobiegać po lesie, spotkać znajomych, zmęczyć się, powalczyć, a potem z satysfakcją wspominać zmagania na podbiegach? Już biegłeś w „Szakalu”? Zatem wiesz, że warto.

Półmaraton Szakala

Półmaraton poprowadzony został po łódzkim Lesie Łagiewnickim. To największy teren rekreacyjny w tym mieście i jeden z największych kompleksów leśnych znajdującym się w granicach miasta w Europie. Trasa przebiega w ponad 90% duktami i ścieżkami leśnymi z odcinkami o stromych podbiegach i zbiegach. Oczywiście, w miejscach najbardziej newralgicznych spotkamy pomocnych wolontariuszy, który zabezpieczą trasę i wskażą prawidłowy kierunek biegu. Organizator przygotował na trasie dwa punkty odżywcze, które rozlokowane będą w okolicach ósmego i czternastego kilometra.

Półmaraton Szakala

Półmaraton Szakala

Pogoda jest stałym, nieodzownym towarzyszem „Szakala”. W ubiegłym roku biegliśmy w błogich promieniach jesiennego słońca zaś w edycji z 2013 r. zamiast biegać po szyszkach, liściach i korzeniach zmagaliśmy się z głębokim kopnym śniegiem – wspomina Szymon Drab, współorganizator – mimo tej niesprzyjającej aury bieg ukończyło 417 osób, to aż o 245 więcej niż w pierwszej-debiutującej edycji w 2010 r.

Półmaraton Szakala

W skrócie:
Data: 23 października 2016 r.
Gdzie: Łódź – Arturówek (ul. Skrzydlata 75)
Ile kosztuje: do 23 września – 44 zł

Strona www: www.szakalebalut.pl lub facebook: https://www.facebook.com/events/1080734512033369/

Zapisy: https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=5&idp=0&event=203