Runner's World Super Bieg w Zdzieszowicach

Bartosz Dul 2016-05-18 07:39

Super Bieg w Zdzieszowicach

Zdzieszowice leżące u podnóża Góry Św. Anny staną się areną zmagań biegaczy w ramach Runner's World Super Bieg. W niedzielę 22 maja na chętnych czekają trasy Półmaratonu i biegu na 10 km. Baza biegu zostanie miejski Park Zabaw i Wypoczynku przy ul. Korfantego a zapleczem technicznym pobliskie gimnazjum.

Zapisy do biegu trwają na stronie www.superbieg.pl, zawodnicy zapisując się do Runner's World Super Bieg wyboru czy chcą biec Półmaraton czy 10 km dokonują na chwilę przed startem, ustawiając się w odpowiednim korytarzu startowym. Do biegu można zapisać się również na miejscu tuż przed w biurze biegu. W pakiecie startowym na debiutantów w ramach Runner's World Super Bieg czeka pamiątkowa koszulka, dla biegających po raz kolejny odpowiedni upominek - dla startujących czwarty raz będą to biegowe skarpety serii Runner's World Super Bieg.

Trasa Półmaratonu uzyskała atest PZLA i jest poprowadzona na jednej pętli. Biegacze, po starcie i krótkim płaskim odcinku, zmierzą się z podbiegiem na Górę Św. Anny - pierwsze 5 km to najtrudniejszy fragment biegu - po osiągnięciu szczytu, trasa prawie cały prowadzi z góry.

Bieg na 10 km poprowadzono po zdecydowanie łatwiejszym terenie. Największą trudnością będzie odcinek szutrowy ( długość 1,5km) łączący Zdzieszowice i Żyrową. Mało zakrętów i długie proste oraz brak podbiegu na Górę Św. Anny pomogą uczestnikom w uzyskiwaniu życiówek na dyszce.

Na trasie Półmaratonu rozlokowane będą 3 punkty, na dziesiątce 1, odżywcze z wodą, izotonikami marki ETIXX oraz owocami. Na mecie również czeka bufet z napojami, owocami, ciastkami a także ciepły posiłek dla każdego uczestnika.

Runner's World Super Bieg to element aktywnego weekendu w Zdzieszowicach. Dzień przed biegaczami swoje zmagania na Opolszczyźnie będą mieli miłośnicy kolarstwa MTB w ramach III edycji Bike Maraton 2016. Więcej szczegółów na www.superbieg.pl oraz www.fb.com/superbieg.

Za siedmioma górami – 7 odsłon górskiego Super Biegu
Bolesław Kozłowicz
2017-03-02 20:00
Runner's World Super Bieg. Trzy uliczne biegi na początek
Bolesław Kozłowicz
2017-02-21 20:00
II Półmaraton Miękinia. Wiosenny bieg między winnicami
Bolesław Kozłowicz
2017-02-06 20:30
Runner's World Super Bieg 2017 - zapisy otwarte [ZDJĘCIA]
Bolesław Kozłowicz
2017-01-24 20:00