Runner's World Super Bieg w Bielawie - górskie bieganie w Górach Sowich

Bolesław Kozłowicz 2016-07-26 08:33

Runner's World Super Bieg w Bielawie

Po upalnej sobocie niektórzy na pewno obawiali się starcia z górskimi szlakami, którymi wiodła trasa górskiego półmaratonu i dziesiątki ze startem i metą nad zalewem w Bielawie. Tymczasem w nocy spadł deszcz i to on mógł stać się głównym przeciwnikiem biegaczy, zajmując miejsce palącego dzień wcześniej słońca. Rano w niedzielę padać jednak przestało, a warunki do biegania okazały się idealne.

Blisko trzysta osób zapisało się do udziału w zawodach i o godzinie 11:00 większość z nich wyruszyła na trasę. Trasę, która w opinii wielu uczestników była nie tylko trudna, ale również piękna i przede wszystkim zróżnicowana. Trudno się dziwić - masyw Kalenicy dostarcza wrażeń i stwarza wiele możliwości co do wyboru ciekawych tras biegowych. Zbiegi, podbiegi - zarówno te łagodne, jak i te trudniejsze, bardziej techniczne, obfitujące w górskie wykroty, kamienie i korzenie, wąskie ścieżki, szerokie drogi - to wszystko znów na kolejnej edycji biegowego cyklu po prostu było. Lokalizacja startu i mety pozwoliła wyprowadzić biegaczy właściwie od razu w góry, a tam trzeba już było sobie radzić. I po prostu biec.

Biegająca Bielawa od dawna się szykowała na te zawody, więc trudno się dziwić, że zwycięstwo padło łupem gospodarzy: półmaraton wygrał Patryk Chrzanowski (Bielawska Akademia Biegania) przed Ireneuszem Ciarą z Rędzin i Sebastianem Grodeckim (KB Zdyszani Chocianów). Przebiegnięcie półmaratonu zajęło zwycięzcy 1 h 32 min. i 32 sek.

Rywalizację kobiet wygrała bielawianka Paulina Wojtanowska (Bielawska Akademia Biegania) przed Bożeną Morawską ze Świdnicy (Wielka Sowa) i Dorotą Silarską ze Złotego Stoku (Wosiek Team).

Na krótszym dystansie wygrał wracający na górskie trasy Marek Swoboda z Wałbrzycha (Byledobiec Anin) przed Radosławem Puchałą (KB Sobótka) i Pawłem Drozdowskim z Bielawy.

Panie: 1. Danuta Piskorowska (Team LUKS Żórawina - Wrocław), 2. Anna Kącka z Zakopanego (Dare2be Team), 3. Paulina Szarzyńska ze Świebodzic (Sudeckie Wycieczki Biegowe).

Tradycyjnie dekorowano najlepsze zawodniczki i zawodników w kategoriach wiekowych i biegowe teamy w klasyfikacji drużynowej. Cykl RWSB powoli zbliża się do jesiennych startów, a co za tym idzie do wyników w klasyfikacji generalnej, ale na te musimy jednak poczekać aż do październikowego biegu 4F Świeradów RUN.

Na razie mamy w startach dłuższą przerwę, po której znów wracamy w Górach Sowie i to powinna być miła niespodzianka dla tych wszystkich, ktorym sowiogórskich wrażeń wciąż mało. 29 września zapraszamy na III Półmaraton Sowiogórski do Ludwikowic Kłodzkich. Na drugą stronę gór.

Za siedmioma górami – 7 odsłon górskiego Super Biegu
Bolesław Kozłowicz
2017-03-02 20:00
Runner's World Super Bieg. Trzy uliczne biegi na początek
Bolesław Kozłowicz
2017-02-21 20:00
II Półmaraton Miękinia. Wiosenny bieg między winnicami
Bolesław Kozłowicz
2017-02-06 20:30
Runner's World Super Bieg 2017 - zapisy otwarte [ZDJĘCIA]
Bolesław Kozłowicz
2017-01-24 20:00