Runmageddon w Lublinie! Szukamy najsprawniejszego Polaka

Grzegorz Dulnik 2016-07-14 11:12

Runmageddon

Już w najbliższą sobotę 16 lipca na terenie około ośrodka „Słoneczny Wrotków” przy ul. Osmolickiej w Lublinie odbędzie się ekstremalny bieg z przeszkodami Runmageddon w formule Games. Będą to zawody sprawnościowe rozgrywane w formie dwuosobowych pojedynków na 200 metrowym torze przeszkód, na którym znajduje się 10 wymagających przeszkód. Tory zostały zaprojektowane tak, aby mogli na nich rywalizować sportowcy uprawiający różne dyscypliny: lekkoatleci, zawodnicy sztuk walki, gimnastycy, strongmani czy też crossfiterzy. Zawody spięte są w Ligę Runmageddon Games, która na koniec 2016 roku wyłoni najsprawniejszego Polaka. Start imprezy od godziny 10:00. Dla zwycięzców edycji w Lublinie przewidziano nagrody finansowe, vouchery od invictus Fitness oraz paczka suplementów od Energy Zone.

Cykl biegów przeszkodowych Runmageddon znany jest w całej Polsce ze znakomitej zabawy, świetnej atmosfery i współpracy wszystkich uczestników biorących udział w zawodach. Dla fanów rywalizacji Runmageddon stworzył osobne zawody – Runmageddon Games rozgrywane na krótkim, 200 metrowym torze, na którym znajduje się 10 wymagających przeszkód. Jest to bardzo widowiskowa konkurencja, która przetestuje każdy aspekt formy uczestników: siłę, szybkość, skoczność i wytrzymałość. Przeszkody na torze zmieniają się zależnie od tego, czy rozgrywane są eliminacje czy runda finałowa, która prowadzona jest w formie pucharowej (ćwierćfinały, półfinał i finał).

Uczestnicy lubelskiej edycji Runmageddonu Games będą m.in. pokonywać wysokie ściany, przerzucać wielkie opony, czołgać się pod zasiekami, przenosić ciężkie wiadra oraz wspinać się po linach.

Formuła zawodów Games łączy w sobie zarówno elementy biegu przeszkodowego jak i treningu siłowego. Wymaga od zawodników niesamowitej siły połączonej z dużą szybkością, bowiem o zwycięstwie na mecie decydują czasem ułamki sekund.

„Formułę Runmageddon Games utworzyliśmy w odpowiedzi na prośbę fanów biegów ekstremalnych chcących sprawdzić się w rywalizacji na torze przeszkód. Zorganizowaliśmy więc prawdziwe igrzyska, podczas których atleci walczą nie tylko o cenne nagrody, ale również o tytuł „Najsprawniejszego Polaka” oraz „Najsprawniejszej Polki”. Nie ważne jaki sport uprawiasz, żeby wygrać Runmageddon Games musisz dać z siebie naprawdę wszystko! Biegi na krótkim, 200 metrowym torze przeszkód są niezwykle dynamiczne, przez co są niesamowicie widowiskowe i emocjonujące dla kibiców, którzy mogą oglądać zmagania na torze w pełnej okazałości od startu, do mety. Dla zawodników motywujący do wysiłku z pewnością jest biegnący obok rywal, co tylko dodatkowo nakręca rywalizację. Już teraz serdecznie zapraszam do Lublina, gdzie wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoją siłę, szybkość i wytrzymałoś.” – powiedział Paweł Sala, szef Runmageddon Games.

Sezon Ligi Runmageddon Games trwa od maja do września, czołowa szesnastka z każdych zawodów otrzymuje punkty w klasyfikacji generalnej, a suma punktów z dwóch najlepszych startów w sezonie i Finału wyłoni zwycięzcę Ligi. Rywalizacja toczy się w osobnych kategoriach mężczyzn oraz kobiet.

Zapisy na zawody Runmageddon Games w Lublinie wciąż trwają na stronie internetowej www.runmageddon.pl Dołączyć będzie można również na miejscu, na co najmniej 30 minut przed startem serii.