Runmageddon po raz pierwszy na Mazurach!

Marcin Dulnik 2016-06-21 11:50

Runmageddon Ełk

Już w najbliższą sobotę w Ełku odbędzie się Runmageddon Rekrut. Mazurskie tereny po raz pierwszy gościć będą uczestników tego ekstremalnego biegu z przeszkodami. Ponad 1000 zawodników będzie zmagać się z 6 kilometrową trasą, na której organizatorzy przygotują ponad 30 wymagających przeszkód. Po raz pierwszy na tego typu biegach, uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością pływania….kajakami. Trasa biegu prowadzić będzie m.in. przez Zamek Krzyżacki mieszczący się na półwyspie Jeziora Ełckiego. Start w mazurskiej edycji Runmageddonie zapowiedział zawodnik mieszanych sztuk walki federacji UFC – Jan Błachowicz.

Runmageddon szalał już w Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Zabrzu i Myślenicach, teraz przyszedł czas na Mazury, gdzie 25 czerwca w Ełku odbędą się zawody w formule Rekrut. Areną zmagań ponad 1000 uczestników Runmageddonu będzie Jezioro Ełckie i jego okoliczne tereny. Zawodnicy do biegu wyruszą z plaży miejskiej by poprzez bagna, rzekę Ełk i ruchomy pomost wodny dostać się do prawdziwego…. Krzyżackiego Zamku! Trasa biegu prowadzić będzie przez wnętrza zamku, wiec biegacze będą mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić warownię o bogatej historii.

Sporym wyzwaniem dla zawodników może być konieczność dotarcia na drugi brzeg jeziora kajakami. Takiej przeszkody na trasach biegów przeszkodowych w Polsce jeszcze nie było, a kto wie czy i na całym świecie. Kajaki, którymi uczestnicy będą się przeprawiali przez Jezioro Ełckie będą dwuosobowe, więc i tu w cenie będzie podstawowa zasada Runmageddonu, czyli współpraca. Podczas każdej z edycji, na trasie zawodów znajduje się przeszkoda związana z regionem, w którym rozgrywany jest bieg. W Ełku będzie to przeszkoda mentalna, której tematyka mogła być tylko jedna. Pokonanie tej przeszkody wymagać będzie dobrej znajomości mazurskich jezior, natomiast błędne odpowiedzi będą karane dodatkową rundką z obciążeniem. Tuż przed metą, uczestników biegu obijać będzie drużyna futbolu amerykańskiego - Olsztyn Lakers. Na trasie będzie można spotkać Prezydenta Miasta Ełk oraz znanego zawodnika mieszanych sztuk walki federacji UFC, Jana Błachowicza, którzy podjęli wyzwanie Runmageddonu.

„Chcieliśmy, aby pierwsza edycja Runmageddonu na Mazurach była wyjątkowa i na długo zapadła w pamięć uczestnikom. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować nasz bieg w Ełku, gdzie znaleźliśmy świetne tereny do uprawiania biegów przeszkodowych oraz niezwykle pozytywny klimat wśród władz miasta. Wokół Jeziora Ełckiego przygotowaliśmy bardzo ciekawy tor przeszkód, który zagwarantuje niezapomniane przeżycia i solidną dawkę adrenaliny. Na fanów ekstremalnego biegania, którzy do Ełku zjadą z całej Polski, czekają bagna, zmodyfikowana przeszkoda ogniowa, kajaki i Krzyżacki Zamek. Start i meta biegu zlokalizowana będzie na plaży miejskiej, gdzie serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Ełku. Dla kibiców zaplanowaliśmy wiele atrakcji, będzie można m. in. pograć w piłkę plażową, poskakać na trampolinach czy zasięgnąć porady dietetyków z Fitness Clubu „Calypso.” – powiedziała Karolina Wojtanowska, koordynator Runmageddonu Mazury.

Swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach od 10:15 do 13:15. Wszyscy chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS znajdującej się obok Biura Zawodów.