Ponad połowa biletów na The Color Run w Warszawie sprzedana!

Marcin Dulnik 2016-07-06 20:12

The Color Run

Zaledwie 20 dni potrzebowali organizatorzy drugiej tegorocznej edycji The Color Run, aby sprzedać 60 procent pakietów startowych na bieg, który odbędzie się 10 września w Warszawie. Oznacza to, że na 10 tygodni przed imprezą już ponad 5 tysięcy osób zapisało się na swoje „najszczęśliwsze 5km na świecie”! Dla części uczestników będzie to start w pierwszym zorganizowanym biegu, na mecie którego otrzymają medal. Mimo to w The Color Run wcale nie chodzi o rywalizację, ale o zabawę kolorami w tropikalnej atmosferze napędzanej energetyczną muzyką. Zapisy na warszawski bieg wciąż trwają na stronie internetowej www.thecolorrun.pl

Tak duże zainteresowanie impreza zawdzięcza przede wszystkim niezwykłym kolorowym barwnikom, którymi obsypywani są na trasie uczestnicy ubrani w białe koszulki The Color Run. Na każdym pokonanym kilometrze przyozdabiają je kolejne kolory: czerwień, błękit, żółć i fiolet. Barwniki są naturalne i całkowicie bezpieczne, ponieważ są na bazie skrobi kukurydzianej. Bez trudu można je zmyć wodą. Częścią imprezy jest Festiwal The Color Run, podczas którego najlepsi Dj-e serwują energetyczną muzykę, a w niebo raz po raz wędruje kolorowy proszek wypuszczany z rąk przez tysiące uczestników zgromadzonych przed sceną.

„Historia lubi się powtarzać! Na nasz pierwszy tegoroczny bieg w Poznaniu, który odbył się w czerwcu biletów zabrakło na 2 tygodnie przed imprezą, a teraz wszystko wskazuje na to, że wejściówki na warszawską edycję rozejdą się jeszcze szybciej. Tempo zapisów jest zawrotne, codzienne obserwujemy, jak na wrześniowy The Color Run zapisują się całe rodziny. Bardzo nas to cieszy, bo przecież nasz kolorowy bieg to świetna propozycja na wspólne spędzanie czasu i przeżywanie tej eksplozji radości, jaka towarzyszy uczestnikom na kolejnych stacjach z kolorami. Twój syn lub córka ma mniej niż 10 lat? Zabierz ich ze sobą na trasę za darmo i razem bawcie się kolorami! Wahasz się, czy dasz radę przebiec 5 km? Wybierz się na kolorowy spacer! W tym biegu nie ma zwycięzców i pokonanych, tutaj liczy się tylko dobra zabawa”. – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu The Color Run w Warszawie.

Pierwszy w tym roku The Color Run odbył się w Poznaniu na początku czerwca. W wydarzeniu wzięło ponad 7 tysięcy uczestników z całej Polski i z zagranicy, wśród nich m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska oraz Maciej „Gleba” Florek, zwycięzca pierwszej edycji programu „You Can Dance - po prostu tańcz!”. Biletów na poznański bieg zabrakło już na 2 tygodnie przed imprezą.

Każdego roku bieg ma inny motyw przewodni. Tegoroczna edycja nosi nazwę „The Color Run Tropicolor World Tour” i łączy w sobie przyjemność aktywności sportowych, zabawy i wypoczynku w wakacyjnym klimacie. Na mecie na uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów akcji, festiwal z energetyczną muzyką i cała masa animacji.

Pierwsze wydarzenie The Color Run miało miejsce w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce bieg odbywa się od ubiegłego roku. W pierwszych edycjach, które odbyły się w Warszawie i w Poznaniu, wzięło udział łącznie 16 tysięcy uczestników.