Olimpijka i Mistrzyni Europy na II RAFAKO Półmaraton Racibórz

Justyna Korzeniak 2016-08-25 20:23

Ewa Budgoł

II RAFAKO Półmaraton Racibórz, to impreza, na którą zjadą się biegacze z całej Polski, Europy, a nawet świata. Do zawodników dołączą goście specjalni, m.in. Justyna Święty, polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów, reprezentująca Polskę na IO oraz Ewa Bugdoł, Mistrzyni Europy w triathlonie długim. W imieniu ZAKSY reprezentować będą Oskar Kaczmarczyk i Paweł Barndt.

W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, w Raciborzu zapowiada się wspaniałe święto sportu. Do miasta zjadą biegacze długodystansowi z całego kraju, Europy oraz Afryki, którzy pokonywać będą 21097,5 m. Swój udział w imprezie zapowiedzieli również sportowcy znani z pierwszych stron sportowych gazet. W Miasteczku Biegacza będzie można spotkać pochodzącą z Raciborza Justynę Święty, polską lekkoatletkę specjalizującą się w biegu na 400 metrów. Zawodniczka reprezentowała nasz kraj podczas tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zajęła 7 miejsce w sztafecie 4x400m podczas finału Olimpiady.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji półmaratonu będzie również pochodząca z Rud koło Raciborza Ewa Bugdoł. Sponsorowana przez RAFAKO S.A. sportsmenka niedawno zdobyła Mistrzostwo Europy w triathlonie długim. Ponadto jest 8-krotną mistrzynią Polski, jedną z najlepszych triathlonistek na świecie.

Justyna Święty

Swój udział w niedzielnej imprezie zapowiedzieli również Paweł Barndt i Oskar Kaczmarczyk. Oskar jest asystentem I trenera ZAKSY Kędzierzyn- Koźle, od 7 lat pracuje też z Reprezentacją Polski, aktualnym mistrzem świata w piłce siatkowej. Prywatnie, jedną z jego największych pasji są biegi długodystansowe. Natomiast, Paweł Brant, to trener odnowy biologicznej ZAKSY. Jest absolwentem AWF-u w Katowicach. Wcześniej miał okazję pracować z pierwszą i drugą drużyną siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet, kadrą polskich lekkoatletów, a także Justyną Kowalczyk.

Fani będą mogli spotkać się i porozmawiać ze sportowcami, uścisnąć dłonie mistrzów i zdobyć autografy, a także wspólnie z nimi pobiec w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, który rozpocznie się o godz. 9.00. Przypominamy, że dochód z wpisowego zostanie przekazany Towarzystwu Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu, aby mogli wesprzeć w leczeniu swoich podopiecznych- Wiktorię i Jurka. Zapisy na Mini RAFAKO Półmaraton trwają: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2432.