Nowa trasa na 26. Biegu Powstania Warszawskiego

Łukasz Gruszka 2016-07-22 19:01

26 Bieg Powstania Warszawskiego

Na 26 edycji Biegu Powstania Warszawskiego pojawiły się znacznie zmiany organizacyjne, mające poprawić zarówno bezpieczeństwo uczestników jaki i uatrakcyjnić wydarzenie dla 10 000 biegaczy, którzy przekroczą linię startu o godz. 21.00, 23 lipca, aby uczcić swą obecnością pamięć tych, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim.

Nowa, dłuższa trasa

W poprzednich edycjach uczestnicy, którzy startowali na 10 k musieli przebiec dwie pętle, wpadając dodatkowo „na plecy” uczestników, którzy wybrali dystans 5 k. W sezonie 2006 sztandarowe wydarzenie z cyklu „Zabiegaj o pamięć” przekształciło się w bieg o bardzo urozmaiconej trasie biegnącej przez malownicze uliczki śródmieścia Warszawy. Start biegu nastąpi z ul. Bonifraterskiej. Następnie uczestnicy pobiegną w kierunku Placu Krasińskich, ul. Miodową, ul. Krakowskim Przedmieściem, ul. Karową, Wiaduktem Stanisława Markiewicza, ul. Karową, ul. Dobrą, ul. Lipową, ul. Browarną, ul. Topiel, ul. Leona Kruczkowskiego, ul. Ludną, ul. Czerniakowską, ul. Wilanowską, ul. Wioślarską, ul. Wybrzeżem Kościuszkowskim, ul. Wybrzeżem Gdańskim, Wisłostradą, ul. Rafała Krajewskiego, ul. Jana Jeziorańskiego, ul. Zakroczymską do mety na ul. Konwiktorskiej.

Organizowana przez nas triada biegowa „Zabiegaj o pamięć”, aby stanowiła atrakcyjne wydarzenie dla uczestników musi ewaluować wraz z nimi. Uczestnicy, którzy startowali w naszych biegach na dystansie 5 k przez kilka sezonów aktywnego biegania są już dobrze przygotowani, aby zmierzyć się z dystansem 10 k. To dla nich wprowadzamy innowacje na trasie. Dla tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem dobrym rozwiązaniem jest start w Biegu Konstytucji na dystansie 5 k, lub wspólnie z dziećmi w Biegu z maskotką na dystansie 700 m. Zamknięcie sezonu biegowego to udział w zamykającym triadę biegową Biegu Niepodległości - powiedział Marcin Kuriata, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez SCS AKTYWNA WARSZAWA.

Odbiór pakietów

Aby niepotrzebnie nie czekać w długich kolejkach po odbiór pakietów w dniu biegu warto wcześniej odwiedzić biuro zawodów 26 Biegu Powstania Warszawskiego. Biuro w okresie 21 – 22 lipca będzie zlokalizowane w Sali im. Sienkiewicza w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej.

Godziny otwarcia biura:

  • czwartek (21 lipca ) od 14.00 do 20.00
  • piątek (22 lipca) w godzinach 10.00 – 14.00

Ostatnie miejsca na liście startowej

Po weryfikacji listy startowej na potencjalnych uczestników biegu czeka ostatnie 300 pakietów startowych.

Specjalny trening przed biegiem

Powoli dobiega końca wspólne przygotowanie kondycyjne i poznawcze przed Biegiem Powstania. W środę zakończył się, cieszący się dużym zainteresowaniem, cykl treningów historycznych „Z historią w tle”. W czwartek 21 lipca o godz. 19.00 odbędzie się ostatnie spotkanie treningowe, organizowane wraz z firmą i – Sport (www.i-sport.pl). Tym razem na miejsce spotkania wyznaczono budynek PAST-y i jego najbliższe okolice.

Na tej ostatniej prostej przed startem pojawi się Mariusz Giżyński - wielokrotny medalista mistrzostw Polski - od biegów średnich, poprzez biegi długie, aż do maratonu, Mistrz Polski w Biegach Przełajowych. Mariusz Giżyński jako trener firmy i-Sport (www.i-sport.pl) oraz ambasador Kampanii Polska Goni Europę przekaże uczestnikom kilka wskazówek jak biegać z uśmiechem na ustach.

Organizatorami treningu są: Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, i-Sport oraz SCS Aktywna Warszawa.

Bieg Zdobycia PAST-y

Przed biegiem głównym, który odbędzie się w godzinach wieczornych Aktywna Warszawa organizator Biegu Powstania Warszawskiego już po raz trzeci organizuje Bieg Zdobycia PAST-y. To niecodzienne wydarzenie polega na wbiegnięciu na 9 piętro historycznego budynku na ul Zielnej 39.

Ekipa ekstremalna na biegu

Ekipa ekstremalna to dwa zespoły przemieszczające się po Polsce samochodami Renault Kadjar i Renault Captur. Członkowie ekip startują w najciekawszych wydarzeniach sportowych dla amatorów. Wspólnie z internautami przygotują również mapę takich wydarzeń organizowanych w Polsce.

23 lipca pojawią się na 26. Biegu Powstania Warszawskiego nie tylko jako uczestnicy.

Przed startem biegu opowiedzą ze sceny zarówno o etyce, jak i taktyce biegania. Zaprezentują kilka podstawowych zasad kulturalnego biegacza biorącego udział w masowych zawodach. Zwrócą się również do początkujących biegaczy i przekażą kilka pomocnych wskazówek dotyczących biegania.

Relacje filmowe z udziału w biegu pojawią się na www.sport.pl/ekipa-ekstremalna-2016

Szczegółowe informacje o biegu dostępne na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl i na profilach Aktywna Warszawa i Zabiegaj o pamięć na FB.

  • Sponsor strategiczny: PKO Bank Polski
  • Sponsor Główny: Renault
  • Sponsor techniczny: 4F
  • Partner medyczny: Lux Med
  • Oficjalna woda: Cisowianka
  • Sponsor: Garmin

Patronaty honorowe: Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, Związek Powstańców Warszawskich, Światowy Związek Żołnierzy AK, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Patroni medialni: TVP Warszawa, Trójka, BiegamBoLubię, Sport.pl, PAP, Runners' World, Polska Zbrojna, Brief, Maratończyk.pl, MaratonyPolskie.pl, Polska Biega.

Partnerzy: Surge Polonia, DMX Komputery, Centrum Handlowe ARKADIA, Knight Frank, Heritage Hotels Polska, Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław, MPWiK, Skrzydlaci.pl, Wydawnictwo Inne Spacery, IDEE Kaffee.