Nadciąga Górski Runmageddon Myślenice! Po raz pierwszy w nocy!

Grzegorz Dulnik 2016-08-30 17:18

Runmageddon Myślenice

Już w sobotę, 3 września w Myślenicach na Zarabiu odbędzie ekstremalny bieg przeszkodowy Runmageddon Myślenice, w którym weźmie udział ponad 1500 uczestników z całej Polski. W dzień zawodnicy pobiegną w formule Classic, a wieczorem odbędzie się pierwsza górska nocna edycja Runmageddonu w historii cyklu! Na kibiców czekać będzie atrakcyjna strefa RMG Challenge, w której będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, a dzieciaki będą mogły wyszaleć się na trasie Runmageddon KIDS. Współorganizatorami imprezy są Urząd oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, a także Lasy Państwowe.

Tereny, na których odbędzie się najbliższa edycja Runmageddonu stwarzają wprost idealne warunki do organizacji biegu przeszkodowego. Uczestnicy obu edycji będą pokonywać m.in. rwący potok górski w ramach rzeki Raba. Będą przemieszczać się nie tylko wzdłuż jej brzegów ale również samym korytem rzeki! Urozmaicone brzegi, na zmianę skały, zarośla i piaszczysto-błotniste tereny mocno utrudnią przebycie trasy. Poza tym wbiegając w gęste górskie lasy zawodnicy będą mogli liczyć na orzeźwiające tchnienie, które odpręży i przygotuje ich na kolejne szalone przeszkody. Jedną z nich będzie stok Stacji Narciarskiej Myślenice zlokalizowany na północno - wschodnim zboczu góry Chełm (654 m n.p.m.), który pokonywać będą uczestnicy wyłącznie dziennej edycji Runmageddonu.

Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych przeszkód, których skala trudności zaskoczy nawet największych wyjadaczy biegów ekstremalnych. Warto tutaj wspomnieć o podwójnej ślizgawce o długości 60 m każda. To istne szaleństwo na zboczu oznaczające szybki zjazd z góry Chełm zakończony orzeźwiającą kąpielą błotną. W trakcie jazdy będzie można podziwiać piękne widoki oraz dalszy etap trasy. Do wyboru dwie wersje - podstawowa – gładki zjazd, oraz hardcorowa – z hopką! Jedną z najbardziej wymagających przeszkód na Runmageddonie Myślenice tradycyjnie jest „Ta Jedyna”, która oznacza linię rozciągniętą pomiędzy dwoma brzegami rzeki Raba. W najbliższej edycji biegu popłoch wśród zawodników siać będą tym razem dwie bliźniacze liny o długości 50 m. Stąpając po cienkiej linie uczestnicy otrzymają wsparcie jedynie w postaci jej wyżej zawieszonej bliźniaczki. Tylko te dwie liny, zmysł równowagi i oraz siła mięśni ramion może uratować uczestnika przed mroźnym uściskiem rwącego prądu Raby. Z drugiej strony, kąpiel w Rabie jest nieunikniona za sprawą innej wymyślnej przeszkody, którą są zasieki wodne usytuowane w rwącym nurcie rzeki.

Uczestnicy górskiej edycji Runmageddonu będą wielokrotnie wspinać się m.in. po linach, po drabinkach i po rurach, warto zadbać zatem o siłę rąk! Przyda się ona również na przeszkodzie o nazwie „Indiana”, której pokonanie oznacza wdrapanie się na ciężarówkę KAMAZ i skok na linie podwieszonej do dźwigu wprost do specjalnie przygotowanego basenu. Wielką atrakcją będzie z pewnością przeszkoda „Paintball Fight”, która pozwali sprawdzić nie tylko siłę, sprawności i koordynację, ale również celność przy użyciu profesjonalnego sprzętu paintballowego. Zadaniem uczestników będzie trafienie do nieruchomego celu. Kto nie trafi – wykonuje karne „padnij-powstań”! Nie zabraknie również słynnego „spaceru z pieskiem”, czyli ciągnięcia za sobą ciężkiego głazu na lince. Ponieważ sobotnia edycja odbywa się w górach, uczestnicy będą musieli zaciągnąć swojego „zwierzaczka” na górę i następnie ściągnąć go na dół. „Spacer z pieskiem” czeka tego, kto nie przebrnie przez przeszkodą mentalną, w ramach której testowana będzie wiedza zawodników na temat zyskujących ogromną popularność na świecie Pokemonów!

„Oj będzie się działo w sobotę na Zarabiu! To będzie prawdziwa uczta dla fanów ekstremalnych wrażeń. Jesteśmy szczęśliwi, że jako pierwsi w Polsce organizujemy nocną edycję górskiego biegu przeszkodowego. Gratulujemy odwagi wszystkim, którzy przyjęli to niezwykłe wyzwanie. Z naszej strony możemy zapewnić, że zadbamy o ich bezpieczeństwo. Górskie edycje Runmageddonu Myślenice słyną w całej Polsce z tego, że są najtrudniejsze do pokonania. Staramy się trzymać ten poziom i na każdą edycję przygotowujemy wymagające przeszkody, które bardzo dokładnie sprawdzają sprawność, siłę i wytrzymałość każdego uczestnika. Podobnie jednak jak na wszystkich pozostałych edycji Runmageddonu na trasie naszego biegu panować będzie współpraca! Jesteśmy szczególnie dumni z Burmistrza Myślenic, który w sobotę stanie na starcie Runmageddonu Classic. To się nazywa dawać przykład innym! Jednak nie samym bieganiem człowiek żyje, dlatego przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla kibiców oraz zawodników. Serdecznie zapraszamy do Myślenic!” – mówi Paweł Sala, dyrektor Runmageddonu Myślenice.

W trakcie trwania biegów z przeszkodami kibice będą mogli odwiedzić specjalnie zaprojektowaną strefę Challenge GAMES, na której rozstawione zostaną wybrane przeszkody (ścianka, rig, lina, podesty, hope to rope) specjalne dla osób chcących sprawdzić swoje umiejętności, a przy okazji mogą wziąć udział w przygotowanych przez trenerów konkurencjach. Będzie można wygrać ciekawe gadżety zarówno Runmageddonu jak i innych partnerów.

Organizatorzy Runmageddonu wychodzą z założenia, że szczęśliwe dzieci to brudne dzieci, dlatego tradycyjnie zorganizują specjalne dla nich zabawę w formule KIDS. W pakiecie startowym bandana Runmageddonu, specjalnie przygotowane trasy, mili wolontariusze, brak pomiaru czasu, a na mecie dla każdego medal. Dzieciaki startować będą o 10:15, 11:15, 12:15 i 13:15. Zapisy na miejscu oraz na www.runmageddon.pl

Już w piątek i sobotę, 2 i 3 września, w Hali Sportowej w Myślenicach na Zarabiu odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. Akcję przeprowadzą organizatorzy Runmageddonu, wierząc w słuszność idei dawstwa szpiku, która może uratować życie niejednemu człowiekowi. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna ponieważ jej koszty czyli 180 złoty jest pokrywany przez Fundację DKMS. Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest ponad 964000 potencjalnych dawców szpiku, a już 3 266 osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce jak i na świecie.