Men Expert Survival Race Wrocław: tłumy zawodników oraz kibiców i… zaręczyny

Martyna Dziopak 2016-05-30 07:37

Men Expert Survival Race

Wrocławska edycja Men Expert Survival Race, która odbyła się w niedzielę, 22 maja na terenie Morskiego Oka, z pewnością przejdzie do historii. Podczas biegu padł rekord frekwencji – wzięło w nim udział ponad 5,5 tys. osób. Zmagania zawodników z przeszkodami i upałem podziwiało tysiące kibiców, którzy zapełnili teren Morskiego Oka do ostatniego skrawka ziemi. Jedna z zawodniczek wzbogaciła się też na mecie o… pierścionek zaręczynowy.

Pierwsza w tym roku edycja Men Expert Survival Race rozpoczęła się tak naprawdę już w sobotę, 21 maja, w siedzibie Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych „NOT”, gdzie przez cały dzień wydawane były pakiety startowe na bieg. Wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się tego dnia w biurze zawodów mieli robioną pamiątkową sesję zdjęciową na ściance. W ramach rozgrzewki przed niedzielnymi zawodami mogli też spróbować swoich sił na mini strefie Mobile Vikings Polska. Czekał tam m.in. konkurs, w którym do wygrania był rok darmowych doładowań od operatora komórkowego.

W niedzielę, 22 maja na terenie Morskiego Oka, punktualnie o godzinie 8.30 ruszyła oficjalna odsłona Men Expert Survival Race. Na pierwszy rzut poszli biegacze, którzy wybrali najcięższą trasę MACHINE z ponad 50 przeszkodami na odcinku 12 km! Z 6-kilometrowym dystansem WARRIOR i ponad 30 przeszkodami zmierzyły się kolejne fale wojowników. Najlżejszą trasę STARTER pozostawiono na sam koniec – uczestnicy musieli pokonać na niej ponad 15 przeszkód na odcinku 3 km, co tylko z pozoru wydawało się prostym zadaniem. Biegi były poprzedzone rozgrzewkami prowadzonymi przez Artura Cieplucha, trenera personalnego z Wrocławia. Wyniki zebrane w poszczególnych kategoriach są dostępne tutaj: http://bit.ly/MESR2016_Wro_wyniki.

W tym roku organizatorzy wykazali się dużą dozą fantazji przy projektowaniu toru przeszkód. Do tegorocznych hitów po raz kolejny można zaliczyć Quarter Pipe 2.0 – czyli gigantyczną, 7-metrową rampę, która została w tym sezonie dodatkowo poszerzona, by zmieścić jeszcze więcej zawodników. Największą frajdę sprawiła z pewnością Slip and Slide 2.0, czyli… 100 metrowa zjeżdżalnia wprost do błotnistego bajora! Poza skutecznie utrudniającymi życie przeszkodami, zawodnikom dawał też w kość nasilający się upał. Mimo przeciwności losu na trasie panowała niesamowita atmosfera wsparcia – wszyscy zawodnicy wzajemnie się dopingowali i pomagali sobie przy najbardziej wymagających przeszkodach. Rywalizacja i chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku schodziła więc w tym przypadku na drugi plan. Na mecie na każdego uczestnika czekało pamiątkowe zdjęcie, gratulacje i… zimne (bezalkoholowe!) piwo.

Nad Morskim Okiem równie dobrze bawili się też kibice, którzy wypełnili teren wrocławskiego kąpieliska po same brzegi. Poza podziwianiem zmagań Survivalowców z widowiskowymi przeszkodami, na mieszkańców Wrocławia czekały atrakcje i konkursy w miasteczku festiwalowym. Najmłodsi szaleli na mini torze Survival Race, trochę starsi mogli m.in. sprawdzić się w siłowaniu na rękę czy podciąganiu na drążku. Na wszystkich czekały też food trucki. Kibice mogli również wziąć udział w konkursie na najlepszą relację video z wydarzenia – na laureata czeka nagroda w wysokości 1000 zł. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie Men Expert Survival Race.

Podczas wydarzenia miały też miejsce zdarzenia niezwykłe. Jedna z par po ukończeniu biegu… zaręczyła się. Nie zabrakło też nowych, obiecujących znajomości, co potwierdzają posty na fanpage’u wydarzenia. - Nie ma co ukrywać – Men Expert Survival Race łączy ludzi i pomaga w pokonywaniu własnych ograniczeń. Kolejny raz z podziwem obserwowaliśmy Grzegorza Płonkę, który mimo poruszania się na wózku inwalidzkim ukończył bieg.  Z roku na rok do walki z przeszkodami i z samym sobą staje coraz więcej inspirujących osób. Jest to dla nas najlepsza nagroda i zachęta do ciągłego podnoszenia poprzeczki i dalszego rozwoju imprezy – mówi Andrzej Marchlewski, współorganizator Men Expert Survival Race. Co ciekawe, poza inspirującymi biegaczami, na starcie biegu stanęły też po raz pierwszy w historii dzielne psy ratownicze z K9 Team SGPR Poznań. Pokonały one trasę bez mrugnięcia okiem i zostały z tej okazji nagrodzone specjalnymi szelkami.

Wrocławska edycja Men Expert Survival Race objęta była patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rafała Dutkiewicza. Imprezę wspierali też lokalni patroni medialni: Radio Eska, Miesięcznik Wrocławianin oraz portal Sportowy Wrocław. Organizator już teraz zaprasza na kolejne imprezy biegowe, które będą miały miejsce 19 czerwca w Warszawie oraz 18 września w Poznaniu.  Więcej informacji na temat Men Expert Survival Race można znaleźć na stronie www.menexpertsurvivalrace.pl lub na fanpage’u wydarzenia.