II RAFAKO Półmaraton Racibórz dla całej rodziny

Justyna Korzeniak 2016-08-17 16:53

Rafako Półmaraton Racibórz

II RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko zawody dla biegaczy długodystansowych, to również wspaniała impreza dla całej rodziny. Biegowi towarzyszyć będą liczne występy artystyczne, konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz zajęcia Fitness dla Zdrowia. Do tego porady dietetyków, stylistów fryzur oraz trenera personalnego.

Piknik rodzinny towarzyszący II RAFAKO Półmaraton Racibórz rozpocznie się już w sobotnie popołudnie (27.08). Dla zawodników przewidziano Pasta Party, a dla pozostałych osób, lubiących aktywny wypoczynek Fitness dla Zdrowia z raciborską Akademią Fitness. Zajęcia na świeżym powietrzu (teren SP 4) rozpoczną się o godz. 17.00 Treningiem Prozdrowotnym. Następnie o godz. 18.00 instruktorki AF zachęcają do udziału w Treningu Metabolicznym. Zakończenie odbędzie się tanecznymi krokami w rytmach Latino. Podczas zajęć najmłodszym czas umilać będą animatorki z Crazy Clubu. W ramach programu „Fitness dla Zdrowia” nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Na stanowisku Akademii Fitness będzie można porozmawiać z trenerami personalnymi, którzy pomogą w doborze ćwiczeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Dla osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem przewidziano konsultacje dietetyczne. Natomiast fizjoterapeuci z Gabinetu „RehaFix” Bartosz Ruczaj i Agata Szczepaniak będą służyli poradami z zakresu w doborze rehabilitacji odpowiedniej na dany problem.

W niedzielę, 28 sierpnia z samego rana, organizatorzy zaserwują kolejną dawkę atrakcji. Od godz. 10.00 do 13.00 odbywać się będą animacje z Lilu Play, gry, zabawy, konkursy, warsztaty taneczne i plastyczne dla najmłodszych. Dodatkowo dr Clown poprowadzi mini grę terenową. Dla lubiących aktywność odbędzie się dance aerobic. Ponadto przez cały dzień do dyspozycji dzieciaków będzie dmuchany plany zabaw.

Na scenie występować będą młodzi artyści Raciborskiego Centrum Kultury. O godz. 13.00 wystąpi zespół taneczny Skaza. Na godz. 13.30 zaplanowano wręczenie nagród najlepszym półmaratończykom. Godzinę później na scenie pojawi się znany z programu telewizyjnego Mali Giganci, raciborzanin Jonatan Koczy wraz z koleżanką Kasią z Katowic. Po ich występie dla publiczności zagra jeszcze Trio Appassionato, Perspektywa i Because Reasons.

Dodatkowo na terenie miasteczka biegowego, które zlokalizowane będzie w SP 4, zaplanowano strefę masaży dla zawodników oraz Fotobudkę, w które będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Kibice zaś będą mieli okazję skorzystać z darmowych porad dietetyka, stylisty fryzur oraz wizażystki z TEB Edukacja.

Patrząc na atrakcje, jakie organizatorzy przygotowali dla zawodników oraz kibiców półmaratonu, z pewnością każdy, kto w niedzielę, 28 sierpnia odwiedzi biegowe miasteczko znajdzie coś dla siebie i miło pożegna ostatni weekend wakacji.