Bydgoszcz Triathlon już w przyszły weekend

Jakub Kubiński 2016-06-30 11:09

Bydgoszcz Triathlon

Już w przyszły weekend odbędzie się Bydgoszcz Triathlon – wyjątkowa impreza multisportowa w samym centrum Bydgoszczy.

9 i 10 lipca ponad 2500 zawodników z całego świata weźmie udział w triathlonie w samym centrum Bydgoszczy.

Triathloniści będą rywalizowali indywidualnie lub w sztafetach na najpopularniejszych obecnie dystansach:

  • 1/8 (475m pływania, 22,5km roweru, 5,25km biegu)
  • 1/4 (950m pływania, 45km roweru i 10,5km biegu)

Zawodnicy powalczą między innymi w Międzynarodowych Mistrzostwach Prawników i Lekarzy oraz w Mistrzostwach Polski osób niewidomych i niedowidzących (start w parze zawodnik+przewodnik).

Przygotowaliśmy także specjalne kategorie, które znacznie ubarwiają rywalizację – powiedział Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Bydgoszcz Triathlon - 20 zawodników, w tym olimpijczycy i Reprezentanci Polski, ruszy na trasy quadrathlonu (triathlon na dystansie 1/8 z dodatkowym odcinkiem kajakowym).

Najwytrwalsi triathloniści będą zmagali się w walce o Puchar Bydgoszczy w Triathlonie, który wręczymy zawodnikowi startującemu z najlepszym rezultatem dzień po dniu na obydwu dystansach. Do tej morderczej walki odważyło się przystąpić jedynie kilkadziesiąt osób i należą się im szczególne słowa uznania.

Przypominamy też o osobnej klasyfikacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, czyli startu w triathlonie właśnie na rowerze miejskim.

Szczegółowe informacje o zawodach oraz mapki tras dostępne są na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl

Wszystkich ciekawych bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy do zapoznania się z oficjalną Książką Zawodów (RaceBook), która jest dostępna pod tym adresem: http://bydgoszcztriathlon.pl/wp-content/uploads/2016/06/RaceBook2016.pdf