12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży – dwa tysiące młodych sportowców powalczy o medale

Marcin Janiszewski 2019-05-10 10:30

12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Jak co roku, w pierwszej połowie maja, we Wrocławiu rozpoczną się zawody sportowe przeznaczone dla młodych zawodników, na co dzień trenujących w klubach sportowych regionu. Uczestnicy 12. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży powalczą o medale w niemal 20 dyscyplinach. Zawodnicy, którzy staną w szranki, to zarówno zdobywcy tytułów Mistrza Polski czy Europy (w swoich kategoriach wiekowych), jak i początkujący sportowcy, zdobywający pierwsze doświadczenia i od niedawna szlifujący swoje umiejętności.

Po raz kolejny, WOM będzie nie tylko okazją do zaciętej rywalizacji, ale i jednocześnie szansą na poznanie protokołu olimpijskiego oraz etapem przygotowań do kolejnych występów w sezonie – w tym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy będą walczyć o trofea w (między innymi): lekkiej atletyce, piłce nożnej, piłce ręcznej, jeździectwie, kolarstwie czy szachach.

Uroczyste otwarcie na Stadionie Lekkoatletycznym AWF w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu zaplanowano na najbliższą sobotę, 11.05.2019 r., o godzinie 9:00. W programie inauguracji, poza pochodem przedstawicieli poszczególnych dyscyplin sportowych, zapaleniem znicza olimpijskiego i oficjalną przysięgą olimpijską zawodników i sędziów, znajduje się także występ orkiestry reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz pokaz wybranych dyscyplin sportowych.

Większość zawodów zostanie rozegrana w najbliższy weekend, w ostatnich konkurencjach sportowcy wystartują 19. maja. Dokładny terminarz znajduje się w regulaminie, dostępnym na stronie www.mcs.wroc.pl – tam też będą na bieżąco umieszczane wyniki rywalizacji.