Lekkoatletyczne ME Barcelona >>> 30.07.2010 podsumowanie dnia

Marcin Sielowski 2010-07-31 00:00

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Barcelona 2010\"\"

30.07.2010 - podsumowanie dnia znagań na bieżni.

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) sprawił nam wszystkim ogromną niespodziankę awansując do finału biegu na 400m z czasem 45,24 [PB]. Niestety w biegu finałowym, który rozegrany został w piątek nie poszło mu już tak dobrze. Pełne okrążenie bieżni przebiegł w czasie 46:07 tym samym zajmująć ósme miejsce w biegu.
Mistrzem Europy okazał się Belg - Kevin Borlee [45,08], drugi na mecie został sklasyfikowany Brytyjczyk Michael Bingham a trzeci również Brytyjczyk Martyn Rooney [ 2 i 3 miejsce ten sam czas 45,23].

Przypomionamy, że dzisiaj [sobota] Kacper wsystartuje w półfinałowej sztafecie 4x400. Trzymamy kciuki !

Marta Jeschke (SKLA Sopot), Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław) i Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław) nie wystąpią w finałowymi biegu na 200 m. Odpadły w półfinałach uzyskująć wyniki:

Jeschke - 23,36 [pierwsza seria - siódme miejsce]
Wedler - 23,30 [druga seria - piąte miejsce]
Ptak – 23,48 druga seria - siódme miejsce]

Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław) awansowała do niedzielnego finałowego biegu na 1500 m z czasem 4.05,76.
Niestety Renata Pliś (Maraton Świnoujście) chociaż zajęła dobre piąte miejsce w biegu drugiej serii, miała gorszy wynik [4.07,20] i nie uzyskała kwalifikacji.

Wioletta Frankiewicz w finałowym biegu na 3000 m z przeszkodami zajęła piąte miejsce. Polka uzyskała czas 9.34,13. Ewidentnie zabrakło jej sił w ostatniej części dystansu... na ostatnich 350 m straciła 2 pozycje.
Mistrzynią Europy została Rosjanka Julia Zarudnewa z czasem 9.17,57. Srebro wywalczyła Hiszpanka Marta Dominguez 9.17,74, a brąz zdobyła druga z Rosjanek Ljubow Harłamowa - 9.29,82.

Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) w finałowym biegu na 1500 m zajął ósme miejsce. Od pierwszych mertów na prowadzenie wyszli Hiszpanie. Blokując pozostałych zawodników utrzymywali umiarkowane tempo co z kolei przełożyło się na bardzo efektowny finisz. Niemal na czterech torach zawodnicy walczyli o 2 i 3 miejsce, bowiem pozycja mistrzoska
była nie zagrożona. Hiszpan Arturo Casado na ostatnich 150 metrach oderwał się o grupy i w pieknym stylu zdobył Mistrzostwo Europy.