Cała prawda o BreakLoose!

Marcin Sielowski 2010-12-27 00:00

Na temat kremu do stóp dla biegaczy pisałem już na naszym portalu kilkukrotnie. Nie da się ukryć... wcieranie Breakloose w umęczone stopy biegacza przynosi niewątpliwą ulgę i ... weszło mi w nawyk. Kilka dni temu postanowiłem dokładniej przyjrzeć się temu produktowi. Przestudiowałem skład chemiczny preparatu, a co najważniejsze dokopałem się do formalnych dokumentów producenta... poniżej kilka ciekawych informacji.

Główne składniki:
ANTI-PERSPIRANT COMPLEX – składnik antyperspirujący pochodzenia roślinnego (w odróżnieniu od popularnie stosowanych związków glinu). Zawiera ekstrakt ze skrzypu polnego oraz olejku z szałwii. Posiada działanie antyperspiracyjne (hamuje wydzielanie się potu) oraz przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i antyseptyczne. Łagodzi również podrażnienia skóry.

Tego Cosmo P 813 (Polyglyceryl-3 Caprylate)
- inteligentny składnik deodoryzujacy pochodzenia roślinnego o działaniu natychmiastowym i przedłużonym. Testy (metoda CLIPS-O – test in vivo oraz test węchowy) wykazały, że składnik ten znacznie skuteczniej niż Triclosan (popularny składnik dezodorujący) hamuje rozwój bakterii, dzięki czemu redukuje wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. Ponadto jest bardzo łagodny dla skóry, nawilża ją i wygładza.

Olejek z drzewa herbacianego
- substancja lecząca grzybicę. Stosowana regularnie zapobiega nawrotom grzybicy i likwiduje nieprzyjemny zapach przy nadmiernej potliwości stóp. Olejek ten ma również działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.


Gliceryna - humektant, jeden z najstarszych surowców wykorzystywanych do nawilżania skóry; w naturalny sposób osłania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie wiąże ilość wody niezbędną do zachowania prawidłowego nawilżenia skóry.

 

\"maratony24.pl\"
fot. Zasoby Breakloose


Badania, które przeszedł Breakloose:
Testy obciążeniowe -
pozwalają na określenie trwałości kremu (zarówno pod względem mikrobiologicznym jak i stabilności). Badania te wykazały, że stworzona receptura jest trwała i przede wszystkim, czy wybrany konserwant odpowiednio zabezpiecza produkt na cały okres ważności.

Test dermatologiczny - test przeprowadzany na gotowej recepturze kremu za pośrednictwem grupy probantów. Test na probantach ma przede wszystkim stwierdzić czy preparat nie ma właściwości drażniących, czy nie powoduje zaczerwienienia skóry lub nie wywołuje innych efektów niepożądanych, takich jak swędzenie, złuszczanie się naskórka, zmiany chorobowe skóry itp.

Badania aplikacyjne - także opierają się na teście przeprowadzanym z udziałem probantów. W tym przypadku jest to grupa trzydziestu osób aktywnie uprawiających sport - bieganie, która przez określony czas testuje produkt w określonych warunkach  w celu stwierdzenia zgodności, że zadeklarowane przez producenta działanie (np. przeciwgrzybiczne) rzeczywiście ma miejsce. Badania aplikacyjne są więc niczym innym jak potwierdzeniem, że receptura produktu jest adekwatna do opisu umieszczonego na opakowaniu.

Ocena bezpieczeństwa produktów kosmetycznych -
jest przeprowadzana zarówno dla surowców jak i gotowego wyrobu, składają się na to testy fizykochemiczne, mikrobiologiczne, zawartość zanieczyszczeń, a w szczególności metali ciężkich oraz dane toksykologiczne. Ocenę bezpieczeństwa na gotowym produkcie przeprowadza się pod wieloma kątami m.in. miejsca stosowania na skórze, częstotliwości, czasu kontaktu i reakcji preparatu ze skórą, liczby osób używających preparatu, potencjalnych zanieczyszczeń ze strony środowiska itp. Jest to dosyć złożone badanie, które ma zagwarantować, że podczas stosowania kosmetyku wszystkie jego właściwości nie spowodują nieodwracalnych zmian skórnych lub nie doprowadzą do poważnej choroby.

Wyniki badań:
• Preparat nie wywoływał podrażnień i był dobrze tolerowany przez skórę.
• Probanci jednoznacznie potwierdzili, iż krem bardzo skutecznie nawilża i odżywia skórę stóp dając efekt wypielęgnowanej, zadbanej stopy.
• Zdaniem badanych osób, regularne stosowanie kremu powodowało poprawę wyglądu skóry, która nabierała gładkości, lekkości i zdrowego wyglądu.
• Aplikacja preparatu przed treningiem powodowała znacznego stopnia zmniejszenie ilości i częstotliwości występowania podrażnień.
• Dodatkowa aplikacja po ćwiczeniach wspomagała regenerację.
• Zdaniem badanych regularne stosowanie kremu przed i po wysiłku fizycznym ograniczało potliwość.
• Probanci potwierdzili deklarowane działanie producenta i stwierdzili, iż zawarte w kremie składniki odkażające, hamujące rozwój zarówno bakterii jak i grzybów, eliminują przykry zapach stóp.
• Badane osoby podkreślały walory użytkowe kremu, takie jak:
– delikatna formuła
– lekki odświeżający zapach
– kremowa barwa
• Wskazywano również na dużą wydajność w stosowaniu preparatu, który aplikowany w niewielkiej ilości bardzo dobrze rozprowadzał się na skórze, a następnie stosownie szybko się wchłaniał pozostawiając delikatny ochronny film.

\"maratony24.pl\"
fot. Zasoby Breakloose

 Podsumowanie:
• Badania aparaturowe i probanci potwierdzili założenia producenta.
• Dzięki swym dobrze skomponowanym składnikom i ich właściwościom krem stosowany regularnie:
– zabezpiecza skórę stóp przed jej nadmiernym wysychaniem,
– pękaniem oraz
– złuszczaniem,
– likwidując jednocześnie współistniejące dolegliwości subiektywne [uczucia pieczenia; świądu; ściągania skóry] nadając przy tym jej fizjologiczne właściwości.
• Probanci potwierdzili, że badany krem jest bardzo dobrym preparatem służącym do pielęgnacji stóp osób aktywnych, czynnie uprawiających sport, zapewniającym skórze stóp świeżość i zdrowy wygląd.
• Zgodnie z wykonanym testem Minora i w ocenie probantów krem skutecznie ogranicza potliwość stóp powstającą w czasie intensywnych ćwiczeń sportowych.
• Zawarty w kremie wyciąg z szałwii lekarskiej i skrzypu polnego, cynk, panthenol, a także inne aktywne składniki działają odkażająco dzięki czemu neutralizują i eliminują często towarzyszący nadpotliwości nieprzyjemny zapach, dając miłe uczucie odświeżenia i czystości.
• Osoby uczestniczące w badaniu potwierdziły, iż krem ma właściwości:
– zabezpieczające,
– regenerujące,
– kojące skórę stóp
• Preparat daje uczucie orzeźwienia i chłodzenia skóry zmęczonych w czasie wysiłku stóp.
• \"Krem do stóp Breakloose\'\' wchłania się stosownie szybko, pozostawiając na powierzchni skóry odpowiedni dla swojego przeznaczenia długo utrzymujący się film.
• Krem cechuje odpowiednia trwałość efektu, która nie ulega zmianie w czasie aplikacji.
• Probanci potwierdzili, iż ,,Krem do stóp Breakloose\'\' jest bardzo dobrą formą codziennej pielęgnacji skóry stóp osób aktywnie uprawiających sport w każdym wieku.
• Badany preparat ,,Krem do stóp Breakloose\'\' spełnia walory użytkowe stawiane przez producenta.
 

 

\"maratony24.pl\"

 

Test \"Kremu do stóp Breakloose\"

 

Marian Maratoński
maratony24.pl