33. Maraton Warszawski 2011
Podziękowania organizatora oraz wyniki!

Fundacja Maraton Warszawski 2011-09-27 00:00

Wszystkim 4061 maratończykom, uczestnikom Biegu Olimpijskiego, wolontariuszom, kibicom i partnerom dziękujemy za rekordowy maraton!

W Polsce stale przybywa miłośników biegania, a tegoroczny 33. Maraton Warszawski jest na to najlepszym dowodem. Frekwencja zawodów pobiła na głowę rekord w ilości uczestników z zeszłego roku. Na linii startu stanęło 4157 osób, a 4061 uczestników ukończyło bieg. Sammy Kibet - zwycięzca maratonu dobiegł do mety w czasie 2:08:17. To rekord Maratonu Warszawskiego i najlepszy wynik uzyskany w historii polskich maratonów.

33. Maraton Warszawski:

• Liczba zawodników zapisanych do startu w imprezie: 5655
  • Liczba nadanych numerów startowych: 4603
  • Liczba uczestników na starcie: 4157
  • Liczba zawodników, którzy ukończyli bieg: 4061
  • Liczba kobiet biorących udział w biegu: 472

Najszybszym mężczyzną okazał się John Sammy Kibet, który dystans 42,195 km pokonał w 2 godziny 8 minut 17 sekund. To rekord Maratonu Warszawskiego i najlepszy wynik w historii uzyskany w Polsce. Na podium staną także: Mussau Mwanzia (2:13:22) i Mohammed Temam (2:13:41).

Wśród kobiet triumfy święciła Svietlana Stanko, która pokonała trasę w czasie 2 godziny 31 minut 28 sekund. Tuż za nią na metę przybiegły: Rael Jepyator (2:34:23) i Olga Kalendarova-Ochal (2:37:59).

Bieg Olimpijski:

• Liczba zawodników zapisanych do startu w imprezie: 1324
  • Liczba nadanych numerów startowych: 1000
  • Liczba zawodników na starcie: 838
  • Liczba zawodników, którzy ukończyli bieg w limicie czasowym: 833
  • Liczba kobiet biorących udział w biegu: 230

Pierwszy w biegu na dystansie 8 km był Daniel Formela, który pokonał trasę w 28 minut 19 sekund. Za nim na podium uplasowali się: Grzegorz Kruszyński z czasem 28 minut 21 sekund oraz Ireneusz Wesołowski (29:01).

Wśród pań najszybsza okazała się Marie-Helene Massard, która pokonała trasę w czasie 30 minut 45 sekund. Tuż za nią bieg ukończyły: Katarzyna Dziwosz (30:57) oraz Maria Maj-Roksz (32:11).