19 Międzynarodowy Puchar Bacy bardzo udany!

Edward Dudek 2013-03-20 00:00

Na trasach Kubalonki przy wspaniałej słonecznej pogodzie, na znakomicie przygotowanych trasach odbył się 19 Puchar Bacy pod honorowym Patronatem Poseł na Sejm RP Małgorzaty Pępek. W szranki rywalizacji sportowej stanęło ponad 120 zawodników z całej Polski oraz zawodnicy z Czech i Słowacji. Bieg Bacy był to ostatni bieg kończący cykl 7 biegów zaliczanych do rankingu Mistrzostw Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich.

19 Międzynarodowy Puchar Bacy

Nim wystartował bieg główny na starcie stanęli młodzi adepci biegów narciarskich, którzy mieli do pokonania 2 kilometrową trudną trasę biegową wokół strzelnicy biathlonowej. Tu klasą dla siebie był Wojciech Wojtyła z Pogórza, jako drugi finiszował Filip Bury ze Skalitego Słowacja, na trzecim miejscu do mety przybył Michał Adamczyk z Jastrzębia.

Wśród dziewczyn na tym samym dystansie 3 pierwsze miejsca dla zawodniczek ze Słowacji. Wygrała Simona Kanova przed Miroslava Mikulova i Aleksandra Varvusova.

Najmłodszą uczestniczką Biegu Bacy była 4 letnia Zosia Adamczyk z Jastrzębia. Rodzina Adamczyków stawiła się w 5 osobowym komplecie mama Małgorzata 5 km, tata Marek 10 km oraz syn Paweł 2 km.

O godzinie 13:50 wystartował Bieg Główny, kobiety 5 km i mężczyźni na tej samej trasie którą pokonywali dwukrotnie. Na starcie ponad 100 zawodników z całej Polski oraz Słowacji, walka o punkty do rankingu MPA trwała do samego końca, na starcie Pucharu Bacy stanęło kilku znanych zawodników, którzy nie byli liczeni do klasyfikacji MPA. I tak wśród kobiet na dystansie 5 km wygrała i Puchar Wójta Grzegorza Figury zdobyła Marcelina Marcisz Halicz (Ustrzyki) przed Dominiką Bielecką i Anią Słowiok z Wisły. Wśród mężczyzn z Pucharem Poseł na Sejm RP Małgorzaty Pępek wyjechał z Kubalonki czołowy polski kombinator norweski Mateusz Wantulok z Wisły, drugi był Jacek Staroń, przed Bogdanem Kustroniem (obaj Krosno).

3. Stanisław Paryś

Najstarszym zawodnikiem był 79 letni Roman Chomicki z Bielska-Białej. W zawodach wystartowała ekipa Wałbrzycha z dyr. Biegu Gwarków Mariuszem Gawlikiem, oraz sprawnym inaczej Heniem Fortońskim (amputant nogi) który dzielnie walczył na trasie i pokonał kilku młodszych narciarzy. Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się na polanie Kubalonki, w dekoracji udział wzięli asystent Poseł Agnieszka Szczotka, dyr. GCKPT Radziechowy-Wieprz Magdalena Więzik, Wice-prezes ŚBZN Mirosław Gazurek, dyr. PZN Wojciech Gawor, sekretarz RKB BACA Grażyna Jarecka i komandor Edward Dudek.

Na zakończenie miła uroczystość - list gratulacyjny od Poseł na Sejm RP Małgorzaty Pępek przeczytała i wręczyła Komandorowi asystent Agnieszka Szczotka. Były puchary, medale, dyplomy i skromne nagrody oraz tradycyjna urodzinowa herbatka góralska. Po dekoracji Bacy rozpoczęto dekoracje za ranking Mistrzostw Polski amatorów PZN. Fundatorem pucharów, dyplomów i medali był PZN.

Rodzinny Klub Biegacza Baca Radziechowy składa podziękowanie wszystkim uczestnikom, sponsorom, sędzią i obsłudze technicznej, a szczególnie Poseł na Sejm RP Małgorzacie Pępek oraz jej asystentce Agnieszce Szczotce. Wójtowi Gminy Grzegorzowi Figurze i dyr. GCKPT Magdalenie Więzik, Radnemu Sejmiku Sląskiego Marianowi Ormańcowi. PZN z dyr. Wojciech Gawor i członkowi Zarządu PZN Mirosławowi Gazurkowi. Basi Góral Talik całej rodzinie Dudków, firmie HiGeen, oraz portalowi internetowemu skipol.pl który promował cały cykl MPA i prowadził ranking biegów. Do zobaczenia już w 25 maja br. w Radziechowach na kolejnym już EKO BIEGU SZLAKIEM DUDKA i Rajdzie Nordic Walking.