XI Regatta Maraton Gorce

Dane podstawowe

Termin
2015-09-05
Dystans
40 km
Kategoria
Bieg górski
Strona internetowa
XI Regatta Maraton Gorce
Limit uczestników
300

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
małopolskie
Miasto
Nowy Targ

Opis

XI Regatta Maraton Gorce

Prawdziwe górskie bieganie po Beskidach Zachodnich

 

5 września 2015 r. w ramach programu „RUSZ SIĘ!” odbędzie się już XI edycja biegu górskiego główną granią Gorc. Jak co roku 40-kilometrowa trasa rozpoczyna się w Krościenku nad Dunajcem i przebiega przez cały masyw Gorców, kończąc się na urokliwej polanie w granicach Nowego Targu. Dla chętnych przygotowano także krótszą wersję trasy - półmaraton, startującym w  Przełęczy Knurowskiej. Na zwycięzców obu dystansów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. vouchery na wysokiej jakości odzieży techniczną Dare 2b i Regatta.

Program „RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Jakie projekty mogą stać się częścią programu „RUSZ SIĘ!” i uzyskać wsparcie marki Regatta? Zawody, festiwale, treningi, wydarzenia jednorazowe lub cykliczne, lokalne lub ogólnopolskie – forma i dyscyplina nie mają znaczenia, liczy się przemyślany pomysł, jak np. XI Regatta Maraton Gorce i odwaga na jego realizację.

XI Regatta Maraton Gorce to doskonała propozycja dla amatorów górskiego biegania. Przewyższenia w górę wynoszą 1810 m, zaś w dół 1404 m, co w połączeniu z leśnymi ścieżkami gwarantuje przyjemne, acz wymagające warunki do biegu.  Do Turbacza trasa zawodów pokrywa się z czerwonym szlakiem turystycznym, zaś ze szczytu Turbacza do Nowego Targu z szlakiem zielonym, prowadząc w sumie przez trzy szczyty: Lubań (1211 m n.p.m.), Kiczorę (1282 m n.p.m.) i Turbacz (1255 m n.p.m.). Uczestnicy zakosztują zatem zarówno pięknych widoków, jak również męczących podbiegów i zbiegów.

Rejestracja uczestników odbędzie się 5 września w biurze zawodów w  Nowym Targu w dolnej stacji wyciągu narciarskiego Długa Polana -  Kowaniec. Stamtąd uczestnicy zostaną przewiezieni na trasy poszczególnych biegów. Maraton wystartuje o godz. 10:00 w Krościenku, zaś półmaraton o godz. 11:30 w Przełęczy Knurowskiej.

Impreza cieszy się niezmiennie dużą popularnością. Rokrocznie przybywa chętnych do udziału
w zawodach, zaś w tym roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, rusza dodatkowa trasa – półmaraton. Osoby zainteresowane biegiem wszystkie informacje znajdą na stronie www.ruszsie.org. Zapisów można dokonywać poprzez stronę: http://www.maratongorce.pl/index.php/zgloszenia.
O przyjęciu zgłoszeń na listę decyduje kolejność wpłat wpisowego w wysokości 120 zł.

Koszty

Koszt rejestracji - 120 zł.

O przyjęciu zgłoszeń na listę decyduje kolejność wpłat wpisowego.

Harmonogram

Plan dnia zawodów

07:00-08:30 Weryfikacja uczestników - odbieranie numerów - Długa Polana Nowy Targ

(OBOK BUDYNKU GOPR)

08:40 Opis trasy

08:45 Wyjazd uczestników na start maratonu do Krościenka

09:45 Wyjazd uczestników na start półmaratonu na Przełęcz Knurowską


10:00 START MARATONU - KROŚCIENKO
 

11:30 START PÓŁMARATONU – PRZEŁĘCZ KNUROWSKA

13:20 Planowany pierwszy zawodnik na mecie

13:30 Zamknięcie trasy na Przełęczy Knurowskiej

16:30/17:00 Uroczyste zakończenie imprezy - rozdanie nagród (META)

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Biegiem przez Góry Izerskie. IV Interferie Run już 25 maja

Biegiem przez Góry Izerskie. IV Interferie Run już 25 maja

Półmaraton górski ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju odbędzie się w sobotę, 25 maja. Start o godz. 11:00 spod Sport Hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie, meta przy Aquapark Sport Hotelu „Malachit” w Świeradowie.

Czytaj więcej
Bolesław Kozłowicz
2019-05-24 10:00
RWSB startuje w Polanicy – Zdroju! Do wyboru półmaraton i bieg na 10 km

RWSB startuje w Polanicy – Zdroju! Do wyboru półmaraton i bieg na 10 km

12 maja biegowe szlaki i ścieżki w Górach Bystrzyckich zaroją się od górskich biegaczy. W najbliższą niedzielę z Parku Zdrojowego w Polanicy – Zdroju wystartuje IV Półmaraton Polanica – Zdrój i IV Dziesiątka Staropolanki.

Czytaj więcej
Bolesław Kozłowicz
2019-05-10 12:00
12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży – dwa tysiące młodych sportowców powalczy o medale

12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży – dwa tysiące młodych sportowców powalczy o medale

Jak co roku, w pierwszej połowie maja, we Wrocławiu rozpoczną się zawody sportowe przeznaczone dla młodych zawodników, na co dzień trenujących w klubach sportowych regionu.

Czytaj więcej
Marcin Janiszewski
2019-05-10 10:30
TRIATHLON WROCŁAW - pierwsze takie wydarzenie sportowe we Wrocławiu!

TRIATHLON WROCŁAW - pierwsze takie wydarzenie sportowe we Wrocławiu!

Ruszyły zapisy na Triathlon Wrocław, imprezę, która 14 lipca do stolicy Dolnego Śląska, przyciągnie miłośników sportu z całej Polski. Dzięki ciekawym trasom i licznym atrakcjom towarzyszącym stanie się on jednym z najciekawszych wydarzeń sportowych...

Czytaj więcej
Dominika Krzak
2019-03-20 21:38