WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Dane podstawowe

Termin
2016-05-08
Dystans
1 km
Kategoria
Bieg uliczny/przełajowy
Strona internetowa
WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
wielkopolskie
Miasto
Poznań
Adres
Wiankowa

Opis

 

8 maja 2016 roku odbędzie się 3. edycja Wings for Life World Run. Światowy bieg, o unikalnej formule sportowej, którego celem jest zbieranie funduszy na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego, po raz kolejny zagości w ponad 30 krajach! Od dziś, na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com można się zapisywać na bieg. W tym roku zwiększony został limit miejsc, a możliwość startu w imprezie będą miały osoby, które ukończą 16 lat.

 

Już po raz trzeci osoby na całym świecie będą miały możliwość wzięcia udziału w niezapomnianym wydarzeniu – Wings for Life World Run. Bieg zadebiutował w 2014 roku i od razu poruszył serca milionów osób – biegaczy, osób z niepełnosprawnością, kibiców i widzów, śledzących transmisję w mediach. Do minionej edycji zarejestrowało się ponad sto tysięcy osób, a w Poznaniu wyczerpany został limit 3000 uczestników. Tym razem liczbę tę zwiększono do 5000, a już od dzisiaj (1 października) można dołączyć do globalnej społeczności uczestników kolejnej edycji. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

Poznań jest jedną z 34 potwierdzonych dotąd lokalizacji, w których odbędzie się Wings for Life World Run i tak jak w maju tego i ubiegłego roku, dzięki nowoczesnej technologii i przekazowi telewizyjnemu ponownie zagości w świadomości ludzi na całym świecie pragnących wspierać badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego i szerzyć świadomość tego problemu.

 

Wings for Life World Run, to jedyny bieg na Ziemi, w którym nie ma tradycyjnej linii mety, a zastępują ją samochody pościgowe. 8 maja 2016, punktualnie o 13:00 czasu polskiego (11:00 UTC) na całym świecie zawyją syreny, zatrąbią klaksony i wystrzelą pistolety startowe, a zawodnicy (od obu Ameryk po daleką Azję i Australię – niezależnie od pory dnia, czy pogody) wyruszą na trasy. 30 minut po nich wystartują samochody pościgowe, które poruszając się ze stałą, ale rosnącą wraz z upływem czasu prędkością, wyprzedzając biegaczy będą ich eliminować. Ostatni zawodnik i zawodniczka na trasie w danej lokalizacji zostaną lokalnymi zwycięzcami i w nagrodę otrzymają możliwość wyboru dowolnego miejsca, w którym chcieliby wystąpić za rok. Ostatni biegacze na świecie staną się globalnymi zwycięzcami i odbędą podróż dookoła świata.

 

W tym roku w Polsce wygrał Bartosz Olszewski, który pokonał 73,46 km. Najlepszą z pań w Poznaniu była Dominika Stelmach z wynikiem 41,84 km. Obydwoje będą mogli wybrać lokalizację, w której wystartują w 2016 roku i jak zdradzają, będzie to prawdopodobnie Australia (tam też w nagrodę rywalizowali polscy zwycięzcy pierwszej edycji – Grzegorz Urbańczyk i Aga Głomb).

 

„Nie będę nic wyolbrzymiał jak powiem, że to wydarzenie, to było coś niesamowitego i przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Transmisja TV, doping i gratulacje z całej Polski. Sam bieg jest genialny. Formuła z goniącą metą to coś nowego, co znakomicie się sprawdza i wprowadza urozmaicenie do rywalizacji. Pierwszy raz pobiegłem tyle kilometrów. W połączeniu z niesamowitą transmisją TV powstała impreza biegowa, którą interesowały się tysiące ludzi, zupełnie niezwiązanych z tą dyscypliną” – wspomina Olszewski i zdradza swoje plany – „Chcę być jeszcze lepiej przygotowany, niż w minionej edycji i mam nadzieję, że będę mógł walczyć o największe cele. Domyślam się, że w Australii, gdzie chciałbym pobiec, rywalizacja będzie bardzo mocna, jednak nie co dzień ma się okazję do odwiedzenia tego kontynentu, a ja uwielbiam podróżować!” – mówi zwycięzca Wings for Life World Run 2015, autor bloga warszawskibiegacz.pl

 

Wśród osób poruszających się na wózkach najdalej dotarli Jarek Wilczyński (26,06 km) i Katarzyna Roszyk (17,38 km). Najlepszy na świecie był Etiopczyk Lemawork Ketema startujący w Austrii. Wygrał po raz drugi z wynikiem 79,9 km.

 

Tak jak w poprzednich edycjach opłata startowa wynosi 120 zł i w całości jest przekazywana na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego, finansowanych lub wspieranych przez fundację Wings for Life. Nowością jest to, że w tym roku w imprezie będą mogły wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat (dotychczas uczestnicy musieli być pełnoletni). Podobnie, jak ostatnio wystartować mogą osoby na wózkach. Pieczę nad przebiegiem przygotowań i rywalizacji będzie sprawować Dyrektor Sportowy Adam Klein – redaktor naczelny portalu www.bieganie.pl 

 

Więcej informacji i zapisy na oficjalnej stronie biegu: www.wingsforlifeworldrun.com

Koszty

Wpisowe: 120zł 

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Biegiem przez Góry Izerskie. IV Interferie Run już 25 maja

Biegiem przez Góry Izerskie. IV Interferie Run już 25 maja

Półmaraton górski ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju odbędzie się w sobotę, 25 maja. Start o godz. 11:00 spod Sport Hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie, meta przy Aquapark Sport Hotelu „Malachit” w Świeradowie.

Czytaj więcej
Bolesław Kozłowicz
2019-05-24 10:00
RWSB startuje w Polanicy – Zdroju! Do wyboru półmaraton i bieg na 10 km

RWSB startuje w Polanicy – Zdroju! Do wyboru półmaraton i bieg na 10 km

12 maja biegowe szlaki i ścieżki w Górach Bystrzyckich zaroją się od górskich biegaczy. W najbliższą niedzielę z Parku Zdrojowego w Polanicy – Zdroju wystartuje IV Półmaraton Polanica – Zdrój i IV Dziesiątka Staropolanki.

Czytaj więcej
Bolesław Kozłowicz
2019-05-10 12:00
12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży – dwa tysiące młodych sportowców powalczy o medale

12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży – dwa tysiące młodych sportowców powalczy o medale

Jak co roku, w pierwszej połowie maja, we Wrocławiu rozpoczną się zawody sportowe przeznaczone dla młodych zawodników, na co dzień trenujących w klubach sportowych regionu.

Czytaj więcej
Marcin Janiszewski
2019-05-10 10:30
TRIATHLON WROCŁAW - pierwsze takie wydarzenie sportowe we Wrocławiu!

TRIATHLON WROCŁAW - pierwsze takie wydarzenie sportowe we Wrocławiu!

Ruszyły zapisy na Triathlon Wrocław, imprezę, która 14 lipca do stolicy Dolnego Śląska, przyciągnie miłośników sportu z całej Polski. Dzięki ciekawym trasom i licznym atrakcjom towarzyszącym stanie się on jednym z najciekawszych wydarzeń sportowych...

Czytaj więcej
Dominika Krzak
2019-03-20 21:38