WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Dane podstawowe

Termin
2016-05-08
Dystans
1 km
Kategoria
Bieg uliczny/przełajowy
Strona internetowa
WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
wielkopolskie
Miasto
Poznań
Adres
Wiankowa

Opis

 

8 maja 2016 roku odbędzie się 3. edycja Wings for Life World Run. Światowy bieg, o unikalnej formule sportowej, którego celem jest zbieranie funduszy na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego, po raz kolejny zagości w ponad 30 krajach! Od dziś, na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com można się zapisywać na bieg. W tym roku zwiększony został limit miejsc, a możliwość startu w imprezie będą miały osoby, które ukończą 16 lat.

 

Już po raz trzeci osoby na całym świecie będą miały możliwość wzięcia udziału w niezapomnianym wydarzeniu – Wings for Life World Run. Bieg zadebiutował w 2014 roku i od razu poruszył serca milionów osób – biegaczy, osób z niepełnosprawnością, kibiców i widzów, śledzących transmisję w mediach. Do minionej edycji zarejestrowało się ponad sto tysięcy osób, a w Poznaniu wyczerpany został limit 3000 uczestników. Tym razem liczbę tę zwiększono do 5000, a już od dzisiaj (1 października) można dołączyć do globalnej społeczności uczestników kolejnej edycji. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

Poznań jest jedną z 34 potwierdzonych dotąd lokalizacji, w których odbędzie się Wings for Life World Run i tak jak w maju tego i ubiegłego roku, dzięki nowoczesnej technologii i przekazowi telewizyjnemu ponownie zagości w świadomości ludzi na całym świecie pragnących wspierać badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego i szerzyć świadomość tego problemu.

 

Wings for Life World Run, to jedyny bieg na Ziemi, w którym nie ma tradycyjnej linii mety, a zastępują ją samochody pościgowe. 8 maja 2016, punktualnie o 13:00 czasu polskiego (11:00 UTC) na całym świecie zawyją syreny, zatrąbią klaksony i wystrzelą pistolety startowe, a zawodnicy (od obu Ameryk po daleką Azję i Australię – niezależnie od pory dnia, czy pogody) wyruszą na trasy. 30 minut po nich wystartują samochody pościgowe, które poruszając się ze stałą, ale rosnącą wraz z upływem czasu prędkością, wyprzedzając biegaczy będą ich eliminować. Ostatni zawodnik i zawodniczka na trasie w danej lokalizacji zostaną lokalnymi zwycięzcami i w nagrodę otrzymają możliwość wyboru dowolnego miejsca, w którym chcieliby wystąpić za rok. Ostatni biegacze na świecie staną się globalnymi zwycięzcami i odbędą podróż dookoła świata.

 

W tym roku w Polsce wygrał Bartosz Olszewski, który pokonał 73,46 km. Najlepszą z pań w Poznaniu była Dominika Stelmach z wynikiem 41,84 km. Obydwoje będą mogli wybrać lokalizację, w której wystartują w 2016 roku i jak zdradzają, będzie to prawdopodobnie Australia (tam też w nagrodę rywalizowali polscy zwycięzcy pierwszej edycji – Grzegorz Urbańczyk i Aga Głomb).

 

„Nie będę nic wyolbrzymiał jak powiem, że to wydarzenie, to było coś niesamowitego i przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Transmisja TV, doping i gratulacje z całej Polski. Sam bieg jest genialny. Formuła z goniącą metą to coś nowego, co znakomicie się sprawdza i wprowadza urozmaicenie do rywalizacji. Pierwszy raz pobiegłem tyle kilometrów. W połączeniu z niesamowitą transmisją TV powstała impreza biegowa, którą interesowały się tysiące ludzi, zupełnie niezwiązanych z tą dyscypliną” – wspomina Olszewski i zdradza swoje plany – „Chcę być jeszcze lepiej przygotowany, niż w minionej edycji i mam nadzieję, że będę mógł walczyć o największe cele. Domyślam się, że w Australii, gdzie chciałbym pobiec, rywalizacja będzie bardzo mocna, jednak nie co dzień ma się okazję do odwiedzenia tego kontynentu, a ja uwielbiam podróżować!” – mówi zwycięzca Wings for Life World Run 2015, autor bloga warszawskibiegacz.pl

 

Wśród osób poruszających się na wózkach najdalej dotarli Jarek Wilczyński (26,06 km) i Katarzyna Roszyk (17,38 km). Najlepszy na świecie był Etiopczyk Lemawork Ketema startujący w Austrii. Wygrał po raz drugi z wynikiem 79,9 km.

 

Tak jak w poprzednich edycjach opłata startowa wynosi 120 zł i w całości jest przekazywana na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego, finansowanych lub wspieranych przez fundację Wings for Life. Nowością jest to, że w tym roku w imprezie będą mogły wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat (dotychczas uczestnicy musieli być pełnoletni). Podobnie, jak ostatnio wystartować mogą osoby na wózkach. Pieczę nad przebiegiem przygotowań i rywalizacji będzie sprawować Dyrektor Sportowy Adam Klein – redaktor naczelny portalu www.bieganie.pl 

 

Więcej informacji i zapisy na oficjalnej stronie biegu: www.wingsforlifeworldrun.com

Koszty

Wpisowe: 120zł 

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

2636 osób na starcie Wrocławskiego Biegu Niepodległości, Polak i Polka na podium

2636 osób na starcie Wrocławskiego Biegu Niepodległości, Polak i Polka na podium

Po raz pierwszy Wrocławski Bieg Niepodległości wyruszył z Rynku w Stolicy Dolnego Śląska. Po uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w dziesięciokilometrową trasę wyznaczoną w centrum Wrocławia wystartowało 2636 biegaczek i biegaczy.

Czytaj więcej
Marcin Janiszewski
2019-11-14 22:20
Biegiem przez Góry Izerskie. IV Interferie Run już 25 maja

Biegiem przez Góry Izerskie. IV Interferie Run już 25 maja

Półmaraton górski ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju odbędzie się w sobotę, 25 maja. Start o godz. 11:00 spod Sport Hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie, meta przy Aquapark Sport Hotelu „Malachit” w Świeradowie.

Czytaj więcej
Bolesław Kozłowicz
2019-05-24 10:00
RWSB startuje w Polanicy – Zdroju! Do wyboru półmaraton i bieg na 10 km

RWSB startuje w Polanicy – Zdroju! Do wyboru półmaraton i bieg na 10 km

12 maja biegowe szlaki i ścieżki w Górach Bystrzyckich zaroją się od górskich biegaczy. W najbliższą niedzielę z Parku Zdrojowego w Polanicy – Zdroju wystartuje IV Półmaraton Polanica – Zdrój i IV Dziesiątka Staropolanki.

Czytaj więcej
Bolesław Kozłowicz
2019-05-10 12:00
12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży – dwa tysiące młodych sportowców powalczy o medale

12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży – dwa tysiące młodych sportowców powalczy o medale

Jak co roku, w pierwszej połowie maja, we Wrocławiu rozpoczną się zawody sportowe przeznaczone dla młodych zawodników, na co dzień trenujących w klubach sportowych regionu.

Czytaj więcej
Marcin Janiszewski
2019-05-10 10:30