VI Bieg Morskiego Komandosa

Dane podstawowe

Termin
2015-08-29
Dystans
21 km
Kategoria
Bieg przełajowy
Strona internetowa
VI Bieg Morskiego Komandosa
Limit uczestników
1000

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
Adres
Bernadowska 1

Opis

VI edycja Biegu Morskiego Komandosa im. pamięci gen. broni Włodzimierza Potasińskiego odbędzie się w ostatni weekend sierpnia tj. 29-30.08.2015. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, dorosłych oraz dzieci, do aktywnego kibicowania i gorącego wspierania uczestników w tym spektakularnym i niecodziennym przedsięwzięciu.

Na początku 2010 roku JW Formoza podjęła współpracę z Adventure Park Gdynia Kolibki, w celu zorganizowania ekstremalnego biegu o charakterze militarnym. Niewielki projekt powstały z pasji i wzmocniony osobistym zaangażowaniem kilku niepoprawnych optymistów, stał się dużym przedsięwzięciem. Pierwsza edycja Biegu Morskiego Komandosa odbyła się przy okazji imprezy Gdynia Adventure Days. Garstka startujących została zaskoczona stopniem trudności i niecodziennymi przeszkodami na trasie. Zadowoleni finaliści obiecali pojawić się za rok i powiadomić o rywalizacji znajomych. W kolejnych latach stratowało już blisko 100, a następnie 250, 400 i ponad 600 uczestników. Po drugiej edycji  branżowe pismo Polska Zbrojna uznało, że bieg ten jest najtrudniejszym z wszystkich organizowanych na terenie naszego kraju.  Bieg Morskiego Komandosa stał się marką samą w sobie i wciąż pozostaje w czołówce tych najbardziej wymagających, a start w nim budzi dreszcz emocji nawet u najbardziej wytrwałych zawodników.

 W tym roku swój udział potwierdziło ponad 1000 osób z całej Polski. Pierwszego dnia zawodnicy pobiegną w pięciu kategoriach: Hard I, Hard II, Hard Historyczny, Sprint oraz Team. Trasa rywalizacji liczy 21 km i obejmuje tereny leśne, liczne morenowe wzniesienia oraz odcinki plażowe i wodne. Ponadto, uczestnicy mają do pokonania dwa tory przeszkód: „Plażowicz” oraz „Katorga”. Warto zaznaczyć, że rywalizacja jest bardzo widowiskowa, ponieważ zawodnicy biegną w pełnym umundurowaniu i w zależności od kategorii, z atrapą karabinka AKM 47, z ciężarem moździerza lub w hełmie Wojska Polskiego.

Drugiego dnia odbędzie się start dla początkujących biegaczy,  czyli II edycja biegu Operacja REKRUT, pod hasłem „Dorwać Komandosa”. Na trasie uczestnicy napotkają legendarne tory przeszkód „Plażowicz” oraz „Katorga, z którymi mierzą się dzień wcześniej zawodnicy legendarnego Biegu Morskiego Komandosa. Dodatkową motywacją będzie możliwość porównania swoich osiągnięć z wynikami komandosów, którzy wystartują na kilka chwil przed oficjalnym startem biegu Operacja REKRUT. A może komuś uda się „Dorwać Komandosa”?

Nie zapominając o najmłodszych zaplanowany jest również Bieg Małego Komandosa. W zależności od wieku przewidziano cztery kategorie wiekowe. Na drodze, mali komandosi napotkają specjalnie przygotowany tor przeszkód. Ponadto, dzieci i młodzież otrzymają dodatkowe wyposażenie, aby poczuć wojskowo- militarną atmosferę.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i aktywnego wspierania zawodników, a po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: biegkomandosa.pl

Harmonogram

 

SOBOTA

Biegu Morskiego Komandosa 

4:40- Start Hard Historyczny
9:00- uroczyste otwarcie Biegu Morskiego Komandosa

9:00- Start kat. Hard I
10:00- Start kat. Sprint
12:00- Start kat. Team w sekcjach 4-osobowych
14:00- Start kat. Hard II
15:00- Start kat. Sprint
18:30- zamknięcie mety

20:00- podsumowanie i wręczenie nagród

 

NIEDZIELA

Biegu Małego Komandosa

9:00 – Otwarcie biura zawodów
11:00 – Start gr. I - 5- 7 lat – dystans 700 m bez obciążenia

11:20 – Start gr. II - 8-10 lat – dystans 1400 m z zasobnikiem maski gazowej

11:45 – Start gr. III - 11- 13 lat- dystans 1400 m z zasobnikiem maski gazowej
12:05 – Start gr. IV - pow. 14 lat – dystans 2100 m z atrapą AK 47
12:30 – Wręczenie nagród

 

Operacja REKRUT
14:00 – Start kat. Operacja REKRUT
16:00 – zamknięcie mety
17:00 – podsumowanie i wręczenie nagród

 

Kontakt z organizatorem

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Enea sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017!

Enea sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017!

Enea, wiodąca firma sektora energii elektrycznej w Polsce, została sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017 – jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce.

Czytaj więcej
Jakub Kubiński
2017-03-05 12:00
EKO-OKNA Runners wśród raciborskich Twardzieli

EKO-OKNA Runners wśród raciborskich Twardzieli

Silna reprezentacja grupy EKO-OKNA Runners, 25 lutego wzięła udział w VI Biegu Twardziela. Wszyscy startujący szczęśliwie dobiegli do mety. Do pokonania mieli 6,3 km. Crossowa trasa wiodła malowniczymi ścieżkami Arboretum Bramy Morawskiej. Pogoda...

Czytaj więcej
Justyna Korzeniak
2017-03-03 19:30
12. Półmaraton Warszawski ze sponsorem tytularnym!

12. Półmaraton Warszawski ze sponsorem tytularnym!

12. edycja Półmaratonu Warszawskiego odbędzie się w ostatnią niedzielę marca. Po raz kolejny sponsorem tytularnym imprezy został PZU. Fundacja „Maraton Warszawski” i PZU ponownie łączą siły w obszarze propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia...

Czytaj więcej
Magdalena Sosna
2017-03-03 19:00
CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]

To był bardzo emocjonujący weekend! We Wrocławiu zwycięstwo odniósł Mateusz Demczyszak, który poprawił swój własny rekord trasy, doprowadzając go do poziomu 14:56. Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński, który tym samym zagwarantował sobie wygraną w...

Czytaj więcej
Justyna Grzywaczewska
2017-03-02 20:30