II Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

Dane podstawowe

Termin
2014-08-13
Dystans
12.5 km
Kategoria
Bieg uliczny
Limit uczestników
200

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
małopolskie
Miasto
Więcławice Stare

Opis

Bieg na Camino

Nietypowa namiastka podróży do Santiago de Compostela na małopolskim odcinku Drogi św. Jakuba

Dnia 13.09.2014 r. o godz. 14.00 już po raz drugi Bractwo św. Jakuba zaprasza wszystkich miłośników biegania do Więcławic na Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba. Patronat honorowy nad biegiem objął wójt gminy Michałowice – Antoni Rumian oraz znany polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym, srebrny medalista mistrzostw Europy – Grzegorz Sudoł (będzie on towarzyszył uczestnikom na trasie). „Radio Plus”, „Niedziela” i „Droga” zostali patronami medialnymi imprezy.

W imprezie będą mogli wziąć udział bardziej zaawansowani i początkujący biegacze – podobnie jak w ubiegłym roku zawodnicy mają do wyboru dystans 12,5 km lub 7,5 km. Atrakcyjne nagrody kuszą, by dołączyć do wydarzenia. Wśród wszystkich uczestników rozlosowany zostanie rower ufundowany przez firmę BIKERSHOP.

 

W biegu dłuższym za pierwsze miejsce sportowcy otrzymają 400 zł (sponsorem głównej nagrody jest Bank BSR). W biegu na 7,5 km zwycięzcy dostaną 200 zł. Będzie można także wygrać kosmetyki (ufundowane przez firmę Pharma CF), lekcje jazdy konnej w Gospodarstwie Nowakówka oraz bony do Pizzerii Libero. Oficjalną wodą II Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba jest Naturalna Woda Mineralna „MAŁOPOLANKA ZDRÓJ”.

Wszyscy, niezależnie od długości wybranego odcinka i szybkości pokonania go, otrzymają medale - oczywiście jak na Camino przystało – z emblematem muszli św. Jakuba. Wydatek energetyczny będzie można uzupełnić na mecie pysznym bigosem!

Organizatorzy nie zapomnieli o dzieciach. Na boisku parafialnym o godz. 13.00 zawody biegowe dla najmłodszych zorganizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pełna Chata". Niezliczoną ilość nagród dla dzieciaków ufundował Bawisklep.

Dodajmy, że pierwsza edycja biegu na Jakubowym Szlaku spotkała się z ogromnym uznaniem zawodników. Oto wypowiedź jednego z uczestników zamieszczona na portalu maratony polskie.pl: „Dawno nie byłem na tak fajnej imprezie biegowej, trzeba pochwalić organizatorów, że organizując pierwszy raz taką imprezę, zrobili to tak fantastycznie!”.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie obejrzeć można zdjęcia z I Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba: https://www.facebook.com/Bieg.Droga.sw.Jakuba, a także dokonać zapisu na kolejny bieg szlakiem żółtej muszli. Szczegóły i zapisy również na stronie: www.swjakub.pl oraz www.caminogalicja.pl.

Koszty

25 zł - rejestracja przez Internet, wpłata na konto

35 zł w dniu zawodów, gotówka

Harmonogram

Godzina 13.00 - zawody sportowe dla dzieci na boisku parafialnym w Więcławicach Starych

Godzina 14.00 biegi gówne, na dystansie 7,5km i 12,5 km, start: Ogrody Parafialne w Więcławicach Starych

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Enea sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017!

Enea sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017!

Enea, wiodąca firma sektora energii elektrycznej w Polsce, została sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017 – jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce.

Czytaj więcej
Jakub Kubiński
2017-03-05 12:00
EKO-OKNA Runners wśród raciborskich Twardzieli

EKO-OKNA Runners wśród raciborskich Twardzieli

Silna reprezentacja grupy EKO-OKNA Runners, 25 lutego wzięła udział w VI Biegu Twardziela. Wszyscy startujący szczęśliwie dobiegli do mety. Do pokonania mieli 6,3 km. Crossowa trasa wiodła malowniczymi ścieżkami Arboretum Bramy Morawskiej. Pogoda...

Czytaj więcej
Justyna Korzeniak
2017-03-03 19:30
12. Półmaraton Warszawski ze sponsorem tytularnym!

12. Półmaraton Warszawski ze sponsorem tytularnym!

12. edycja Półmaratonu Warszawskiego odbędzie się w ostatnią niedzielę marca. Po raz kolejny sponsorem tytularnym imprezy został PZU. Fundacja „Maraton Warszawski” i PZU ponownie łączą siły w obszarze propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia...

Czytaj więcej
Magdalena Sosna
2017-03-03 19:00
CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]

To był bardzo emocjonujący weekend! We Wrocławiu zwycięstwo odniósł Mateusz Demczyszak, który poprawił swój własny rekord trasy, doprowadzając go do poziomu 14:56. Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński, który tym samym zagwarantował sobie wygraną w...

Czytaj więcej
Justyna Grzywaczewska
2017-03-02 20:30