I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego

Dane podstawowe

Termin
2015-06-14
Dystans
10 km
Kategoria
Bieg uliczny

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
mazowieckie
Miasto
Konstancin-Jeziorna

Opis

 I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego

14 czerwca 2015 roku odbędzie się I Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego organizowany przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” oraz DEM’a Promotion Polska. Celem przewodnim akcji jest upamiętnienie wybitnego mieszkańca Konstancina, prezesa PKOl, dwukrotnego prezesa PZLA, który zginął w katastrofie w Smoleńsku, Piotra Nurowskiego.

Bieg odbędzie się na dystansie 10 kilometrów ulicami malowniczego Konstancina. Przewidzianych jest sześć kategorii wiekowych oraz kategorie: open, open dla mieszkańców Konstancina i specjalna kategoria dla Olimpijczyków, którzy licznie potwierdzają swój udział w wydarzeniu. Na mecie na najlepszych biegaczy będą czekać puchary. Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie koszulkę termiczną oraz gadżety od sponsorów, a na mecie pamiątkowy medal. Po biegu zostaną rozlosowane nagrody dodatkowe spośród wszystkich, którzy ukończą bieg.

Na trasie ustawione będą punkty z wodą, którą zapewnią sponsorzy. Po biegu na uczestników będzie czekał także posiłek regeneracyjny. Organizatorzy zadbali również o profesjonalny pomiar czasu. Koszt pakietu to tylko 40 złotych.

Impreza odbędzie się w trakcie Dni Konstancina, więc atrakcji dla wszystkich uczestników biegu oraz ich rodzin będzie mnóstwo.

Chcemy, by bieg na stałe wpisał się w harmonogram imprez Konstancina – mówi Andrzej Majkowski, prezes Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży” i wieloletni przyjaciel Piotra Nurowskiego. – Naszym celem jest upamiętnienie wybitnego mieszkańca miasta Piotra Nurowskiego, prezesa PKOl oraz dwukrotnego prezesa PZLA, który zmarł tragicznie w katastrofie w Smoleńsku. Podążając za jego przykładem chcemy propagować zdrowy i aktywny tryb życia. Zabiegamy o nazwanie skweru przy „Hugonówce” Skwerem Olimpijskim imienia Piotra Nurowskiego i w przyszłości, z zebranych środków z organizacji biegu, chcemy wybudować tam ogólnodostępną siłownię plenerową. Czy uda nam się to w tym roku? Będziemy się starać.

Bieg organizowany jest pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, patronatem medialnym telewizji Polsat, dziennika „Rzeczpospolita” i Polskiego Radia. Honorowy patronat nad imprezą objął również burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk.

 

 

Więcej informacji o I Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego na:

biegkonstancin.pl

facebook.com/biegkonstancin

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia  „Sport Dzieci i Młodzieży” na:

czwartki.pl

Więcej informacji na temat DEM’a Promotion Polska na:

dema.com.pl

 

Dodatkowych informacji udziela:

Kinga Kowal                                                                                                                      

+48 693 061 686

k.kowal@dema.com.pl

 

***

Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” – organizacja pożytku publicznego. Od początku swego działania za nadrzędny cel stawia sobie zaktywizowanie najmłodszych Polaków do uprawiania sportu, dlatego od lat organizuje największą masową imprezę dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych pod hasłem „Czwartki Lekkoatletyczne“.

 

DEM’a Promotion Polska – jedna z największych i najdłużej działających agencji marketing services w Polsce. W ofercie firmy znajdują się m.in. merchandising, promocja sprzedaży, badania. Poza działalnością biznesową DEM’a Promotion Polska wspiera sportowców, przede wszystkim młodych pięściarzy, a także jest inicjatorem i koordynatorem kampanii społecznej „Pięściarze bokserom i nie tylko”.

Koszty

Cena pakietu: 40 zł.

Harmonogram

Rejestracja online:

http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1669

Rejestracja online trwa do 11.06.2015 r.


Najważniejsze informacje o biegu:

– data imprezy: 14.06.2015

– dystans: 10 km

– start/meta: Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie

– cena pakietu: 40 zł

– w pakiecie: koszulka technologiczna (wersja damska lub męska)

– na mecie medal i posiłek regeneracyjny dla każdego zawodnika

– profesjonalny pomiar czasu zapewni firma Datasport

– profesjonalną koszulkę technologiczną zapewnia firma Fabryka Wojowników

– losowanie nagród dla zawodników

– impreza w trakcie Dni Konstancina – moc atrakcji dla całych rodzin!

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Enea sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017!

Enea sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017!

Enea, wiodąca firma sektora energii elektrycznej w Polsce, została sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017 – jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce.

Czytaj więcej
Jakub Kubiński
2017-03-05 12:00
EKO-OKNA Runners wśród raciborskich Twardzieli

EKO-OKNA Runners wśród raciborskich Twardzieli

Silna reprezentacja grupy EKO-OKNA Runners, 25 lutego wzięła udział w VI Biegu Twardziela. Wszyscy startujący szczęśliwie dobiegli do mety. Do pokonania mieli 6,3 km. Crossowa trasa wiodła malowniczymi ścieżkami Arboretum Bramy Morawskiej. Pogoda...

Czytaj więcej
Justyna Korzeniak
2017-03-03 19:30
12. Półmaraton Warszawski ze sponsorem tytularnym!

12. Półmaraton Warszawski ze sponsorem tytularnym!

12. edycja Półmaratonu Warszawskiego odbędzie się w ostatnią niedzielę marca. Po raz kolejny sponsorem tytularnym imprezy został PZU. Fundacja „Maraton Warszawski” i PZU ponownie łączą siły w obszarze propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia...

Czytaj więcej
Magdalena Sosna
2017-03-03 19:00
CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]

To był bardzo emocjonujący weekend! We Wrocławiu zwycięstwo odniósł Mateusz Demczyszak, który poprawił swój własny rekord trasy, doprowadzając go do poziomu 14:56. Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński, który tym samym zagwarantował sobie wygraną w...

Czytaj więcej
Justyna Grzywaczewska
2017-03-02 20:30