Bieg Charytatywny - Rak To się Leczy

Dane podstawowe

Termin
2014-06-22
Dystans
5 km
Kategoria
Bieg przełajowy
Limit uczestników
1200

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
łódzkie
Miasto
Łódź
Adres
Młachowskiego 5

Opis

Uczestnicy oraz kibice Biegu Charytatywnego „Rak. To się leczy!” w Łodzi mogą liczyć na moc okazji do zadbania o swoje zdrowie. Bieg na dystansie 5m wystartuje w samo południe 22 czerwca br. na terenie MOSIR w Łodzi przy ul. Małachowskiego, a przez kilka godzin towarzyszyć mu będzie piknik rodzinny promujący zdrowy styl życia. Gwiazdą wydarzenia będzie Juan Carlos Cano z zespołem – zwycięzca ostatniej edycji programu The Voice of Poland!

Zdrową, sportową rywalizację oraz wiele atrakcji dla wszystkich odwiedzających stadion MOSIR 22 czerwca proponują organizatorzy kampanii „Rak. To się leczy!” oraz współorganizatorzy biegu: MOSIR Łódź oraz ING Życie. Już od godz. 10:00 w stworzonym na terenie MOSIR-u Miasteczku Zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji, m.in. z mammografii, porad dotyczących samobadania piersi i doboru biustonoszy, zajęć jogi, konsultacji onkologicznych, podologicznych, dietetycznych czy dermatologicznych, a nawet konsultacji psychoonkologicznych. Dzięki wsparciu Centrum Szkoleń Medycznych w Łodzi będzie można wziąć udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na liczne atrakcje, w tym zabawy na dmuchańcach, malowanie buzi, zajęcia plastyczne mogą liczyć rodzice z dziećmi.

Muzyczną gwiazdą wydarzenia będzie zespół Enclose, w którym wokalistą jest Juan Carlos Cano, zwycięzca ostatniej edycji programu The Voice of Poland. Pochodzący z Meksyku wokalista da prawie godzinny koncert, wspierając tym samym kampanię „Rak. To się leczy!” i umilając biegaczom oczekiwanie na wyniki rywalizacji. Wcześniej jednak muzycznie rozgrzeje ich na starcie Grupa Capoeira Łódź, której uczestnicy i instruktorzy postanowili w ten sposób dać swoje poparcie dla walki z rakiem. Na scenie pojawią się również tancerze ze Studia Tańca 4U, którzy zachęcą do aktywności fizycznej demonstrując podstawowe kroki popularnych tańców. Bo przecież taniec to również bardzo przyjemny sposób na dobre samopoczucie i kondycję.

Ambasadorzy biegu

Bieg będzie okazją do spotkania niezwykłych osób, które zostały ambasadorami sportowej rywalizacji i kampanii „Rak. To się leczy!”: Tomasz Osmulski (sprinter) i Piotr Pustelnik (polski alpinista i himalaista). 

- Sport to antidotum na wszelkie dolegliwości. A bieg jest najstarszą i najlepszą, a jednocześnie najprostszą formą aktywności. To super zajęcie dla każdego – mówi Piotr Pustelnik. – Zachęcam do udziału w łódzkim biegu „Rak. To się leczy!” i wspieram tę inicjatywę, bo wiem z doświadczenia, że pokonywanie własnych słabości jest najlepszą drogą do szczęścia – dodaje polski alpinista.

Łodzianie z otwartym sercem

Do Biegu Charytatywnego „Rak. To się leczy!” przyłączyło się już wiele łódzkich organizacji i firm, a patronat nad imprezą objęła Prezydent Łodzi, pani Hanna Zdanowska.

- Atrakcyjność imprezy to w ogromnej mierze zasługa firm i instytucji, które chcą podzielić się swoją wiedzą o profilaktyce oraz zachęcić łodzian do poświęcenia chwili swojemu zdrowiu  – mówi Alicja Zakrzewska, Rzecznik Prasowy kampanii „Rak. To się leczy!”.

Wśród Partnerów biegu znalazła się m.in. Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Fundacja Kocham Życie, Pracownia Psychologiczna „Żagle”, Centrum Szkoleń Medycznych w Łodzi, Grupa Capoeira Łódź, Synevo, Verasport.pl, Podologic, zajmująca się szkoleniami z brafittingu Dobra Kreacja oraz producent bielizny marki Change, sklep sportowy Trucht, Studio Tańca 4U - Szkoła Tańca dla Ciebie, Zarząd Zieleni Miejskiej.

Dzięki nim uczestnicy biegu będą mogli wygrać dodatkowe, nagrody zarówno za udział w biegu, jak i w konkursach odbywających się na scenie głównej, m.in. bilety do ZOO, bony zakupowe i zabiegowe, lekcje tańca i zestawy kosmetyków. 

Nie chodzi o wynik

Organizatorzy biegu zapraszają do udziału nie tylko pasjonatów biegania, ale również całe rodziny, bowiem – co podkreślają – nie wynik jest najważniejszy. - Trasę 5 km można pokonać nawet marszobiegiem czy dynamicznym spacerem, a każdy, kto ją pokona, otrzyma pamiątkowy medal. Zapisy trwają i warto dołączyć do innych już teraz, bowiem przy zgłoszeniach do 18 czerwca można liczyć na numer startowy ze swoim imieniem - zachęca Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii „Rak. To się leczy!”. 

Impreza ma charakter charytatywny, a wpisowe w wysokości 35 zł zostanie przekazane na organizację jeszcze większej ilości bezpłatnych badań i konsultacji medycznych organizowanych w ramach akcji „Rak. To się leczy!” wraz z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych. Zapisy na stronie: www.rak.tosieleczy.pl

Kampanię wspierają firmy: ING Życie (Partner strategiczny) Adrian Fabryka Rajstop, Oknoplast, Pharmaceris i Nestle Health Science. Patronat medialny nad biegiem objęły maratonypolskie.pl, biegampolodzi.pl oraz Radio Łódź.

Szczegóły na www.rak.tosieleczy.pl

Harmonogram

Program

Ramowy program imprezy:

8:00 – 11:00 Odbiór pakietów startowych i zapisy (Biuro Zawodów)

10:00 – 15:00 Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie (Miasteczko Zdrowia) oraz Strefy Dzieci

11:00 – 11:30 Oficjalne otwarcie, rozpoczęcie animacji na scenie głównej

11:30 – 11:45 „Zrób rakowi wspak”, czyli wspólna rozgrzewka dla biegaczy

12:00 – start biegu

12:00 – 13:30 Wspólne dopingowanie i animacje na scenie

13:30 – 14:20 Juan Carlos Cano z zespołem Enclose – koncert

14:20 – 15:00 Dekoracja zwycięzców i wręczenia nagród konkursowych

15:30 Zakończenie imprezy

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Biegiem przez Góry Izerskie. IV Interferie Run już 25 maja

Biegiem przez Góry Izerskie. IV Interferie Run już 25 maja

Półmaraton górski ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju odbędzie się w sobotę, 25 maja. Start o godz. 11:00 spod Sport Hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie, meta przy Aquapark Sport Hotelu „Malachit” w Świeradowie.

Czytaj więcej
Bolesław Kozłowicz
2019-05-24 10:00
RWSB startuje w Polanicy – Zdroju! Do wyboru półmaraton i bieg na 10 km

RWSB startuje w Polanicy – Zdroju! Do wyboru półmaraton i bieg na 10 km

12 maja biegowe szlaki i ścieżki w Górach Bystrzyckich zaroją się od górskich biegaczy. W najbliższą niedzielę z Parku Zdrojowego w Polanicy – Zdroju wystartuje IV Półmaraton Polanica – Zdrój i IV Dziesiątka Staropolanki.

Czytaj więcej
Bolesław Kozłowicz
2019-05-10 12:00
12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży – dwa tysiące młodych sportowców powalczy o medale

12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży – dwa tysiące młodych sportowców powalczy o medale

Jak co roku, w pierwszej połowie maja, we Wrocławiu rozpoczną się zawody sportowe przeznaczone dla młodych zawodników, na co dzień trenujących w klubach sportowych regionu.

Czytaj więcej
Marcin Janiszewski
2019-05-10 10:30
TRIATHLON WROCŁAW - pierwsze takie wydarzenie sportowe we Wrocławiu!

TRIATHLON WROCŁAW - pierwsze takie wydarzenie sportowe we Wrocławiu!

Ruszyły zapisy na Triathlon Wrocław, imprezę, która 14 lipca do stolicy Dolnego Śląska, przyciągnie miłośników sportu z całej Polski. Dzięki ciekawym trasom i licznym atrakcjom towarzyszącym stanie się on jednym z najciekawszych wydarzeń sportowych...

Czytaj więcej
Dominika Krzak
2019-03-20 21:38